Populární hongkongská kryptoburza Bit-Z oznámila, že k dnešnímu dni (23. listopadu 2018) zalistuje na svou platformu aktuální tržní dvojku – XRP. Půjde tak v pořadí již o 101. kryptoměnu, kterou bude možné obchodovat na této burze.

Přestože burza Bit-Z byla založena teprve nedávno (2016), svou činnost již stihla rozšířit do 10 různých zemí, především do Asie, kde se v současnosti těší velké popularitě. Tomu odpovídá i množství podporovaných kryptoměn a obchodních párů. Zároveň to dokazuje i statistika na stránkách coinmarketcapPodle aktuálních dat je Bit-Z jedenáctou burzou s nejvyšším denním obchodovaným objemem.

Dalším plusovým bodem pro tuto platformu je nepochybně i fakt, že nezávislá analytická společnost Tokeninsight ji považuje za celkově čtvrtou nejvýznamnější kryptoburzu na světě.

Rozpis zalistování XRP

Z níže uvedeného oznámení, který Bit-Z zveřejnil na svém oficiálním Twitter účtu, vyplývá, že první vklady XRP byly zaregistrovaným klientům umožněny od středy 21. listopadu. Počínaje včerejším dnem bylo zahájeno samotné obchodování s touto kryptoměnou a v době psaní článku je možné XRP už i z burzy vybírat.

XRP se tak připojí k přesné stovce kryptoměn a tokenů na  Bit-Z, mezi nimiž nechybí stálice jako Ethereum, Bitcoin, Zcash, EOS, Litecoin, či nedávno vzniklý  Bitcoin Cash SV.

Inovace na Bit-Z

Bit-Z se v konkurenčním boji snaží oslovit klienty několika inovacemi. Mezi jejich nejzajímavější inovace patří možnost uzavírat OTC obchody (Over-The-Counter). Jde o způsob obchodování, který bychom mohli označit jako peer-to-peer, tedy obchody prováděné přímo s jinými uživateli. Objednávky tohoto typu se tím pádem ani neobjevují v klasickém order booku. Zobrazované jsou na zcela samostatné stránce označené jako „OTC“.

Toto prostředí tím pádem funguje jako oddělená peer-to-peer burza, kde můžete obchodovat kryptoměny přímo s jinými uživateli. K dispozici jsou však pouze 3 kryptoměny: Bitcoin, Ethereum, Litecoin a dvě fiat měny – americký dolar a čínský jüan.

Pro zabezpečení a vytvoření důvěry přiděluje Bit-Z v rámci svého OTC jednotlivým klientům rating. Díky němu budete vědět, zda daná osoba má za sebou dlouhou historii obchodování a dobrou zpětnou vazbu od komunity, nebo jde o někoho, kdo si právě otevřel účet na Bit-Z OTC.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK: Ripple získává další bankovní partnery. XRP se dostalo na druhou příčku a předběhlo Ethereum

Série dobrých fundamentů pro Ripple a XRP

Podzim tohoto roku byl pro Ripple a XRP velmi zajímavým obdobím. Navzdory přetrvávajícímu bear marketu, RippleNet, xRapid, či xCurrent, tedy řešení od společnosti Ripple, zaznamenávají konstantní nárůst partnerství. Orientace Ripple Labs na bankovní a finanční sektor je všeobecně známá, stejně jako i jejich snaha  převzít pozici SWIFTu na poli mezinárodních plateb.

O tom, že krok po kroku se jim to může podařit, svědčí i uzavřené spolupráce s množstvím bank, především v Asii. Jednou z nejaktuálnějších je kooperace s CIMB. Pátou největší bankou ve sdružení ASEAN (Sdružení národů jihovýchodní Asie).

Mimo to byla koncem října představena i zcela nová burza XRP United. Pomocí ní se Ripple snaží ještě více zpropagovat a zpopularizovat XRP. Taktéž minulý týden zalistovala XRP na svou obchodní platformu i kryptoburza NovaDAX. Výrobce  hardwarových peněženek ELLIPAL oznámil možnost ukládat si tuto kryptoměnu v jejich zařízení.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: coinspeaker.com