Rabobank, holandská národní banka a finanční společnost se sídlem v Utrechtu, uvažuje o možnosti implementace kryptoměnové peněženky v rámci svého online bankovního systému.

Rabobank se považuje za globálního lídra v oblasti financování potravin a zemědělství. Tato banka patří mezi 25 největších finančních institucí na světě, pokud jde o kapitál typu Tier 1 (základní kapitál, který zahrnuje vlastní kapitál a zveřejněné rezervy). Banka má v současnosti více než 7 milionů nizozemských individuálních a firemních klientů, kterým nabízí celou řadu finančních služeb. Celosvětově působí skupina Rabobank ve 44 zemích.

Správa kryptoměn bankou

Rabobit, projekt Rabobank, který se aktuálně nachází ve fázi koncepčního vývoje a průzkumu trhu, by umožnil zákazníkům banky uchovávat kryptoměny v peněžence spravovanou společností Rabobank, v bezpečném prostředí online bankingu. Uživatelé by byli schopni uchovávat jak fiat, tak i kryptoměny na jednom místě a měli by k nim přístup z jednoho bankovního účtu, který může posílat i přijímat obě z uvedených. Rabobit peněženka by byla integrována v aplikacích Rabobank.

The Rabobank news odhalují, že Rabobit je součástí programu  Moonshot. V tomto programu navrhují zaměstnanci banky inovativní nápady. Ty nejlepší jsou pak testovány mezi zákazníky. Krátký seznam nápadů Moonshot bude sestaven a zveřejněn na začátku března 2018. V polovině června budou některé nápady vyselektovány, aby byly vyvinuty na finální produkt nebo službu.

Rabobit je jeden z 22 nápadů, které mají největší šanci na další vývoj. Tato myšlenka je v současnosti v předběžné fázi průzkumu zákazníků. Zaměstnanci společnosti Rabobank vyhodnocují veřejný zájem o Rabobit s klienty banky pomocí pouličního výzkumu a online dotazníků a zároveň zvažují rizika spojená s používáním kryptoměn. The Rabobank news zdůrazňují, že zatím neexistuje oficiální rozhodnutí implementovat Rabobit.

Bez ohledu na to, jaký projekt se dostane do další fáze, je třeba poznamenat, že banka uvažuje o vydání kryptoměnové peněženky i přesto, že v minulosti vyjádřila negativní postoj k Bitcoinu a ostatním kryptoměnám.

„Vlastnictví a převod kryptoměn je zcela anonymní a vyhýbá se dohledu třetích stran, jako je vláda.“ Řekl zástupce Rabobank minulý měsíc. „Což znamená, že kryptoměny nesplňují nejvyšší standardy dodržování pravidel stanovené společností Rabobank.

Závěr

Kryptoměny dávají naším financím takříkajíc svobodu, ale se svobodou přichází odpovědnost a to je to, čeho se mnoho lidí bojí, takže bude otázkou, jak se k tomu postaví. Možná pro „velké hráče“ bude tato možnost výhodná, ale osobně bych své kryptoměnové portfolio nesvěřil třetí straně. Vždyť přece jedna z největších výhod kryptoměn je právě vyšachování třetí strany.

Zdroj : bitcoinmagazine.com