V ratingové agentuře Weiss Ratings věří, že je Bitcoin nejlepší možností pro dlouhodobý vklad.

Bitcoin je v současnosti velmi přeprodaný a je k dostání za „směšnou cenu“, nabízí tak neuvěřitelnou investiční příležitost, uvedl Weiss Ratings, poskytovatel nezávislých ratingů akcií, podílových fondů, kryptoměn, ETF a finančních institucí.

I když obrovský rozprodej snížil hodnotu Bitcoin o více než 40 % pouze za listopad, společnost se domnívá, že se v tomto okamžiku jedná o nejméně spekulativní aktivum a nejlepší možné místo pro úschovu hodnot, neboť rok 2019 bude rokem změny pro kryptoměny. Bude to změna ve prospěch těch, kteří do ní investovali dlouhodobě.

“Nedávný pokles cen v kryptosféře ukázal, že lidé technologický potenciál nadhodnocují z krátkodobého hlediska a z dlouhodobého ho naopak podceňují. Jsme přesvědčení, že kryptoaktiva způsobí revoluci finančních služeb – pro ty, kteří hrají dlouhou hru.

Rok regulační rovnováhy?

Navíc je Weiss přesvědčen, že se budou regulační orgány v roce 2019 snažit opatrně najít rovnováhu mezi potřebou zajistit ochranu investorů a mezi podporou inovace a rozvoje finančních technologií.

Dříve již Weiss vysvětlil proč je tento pád Bicoinu jiný. Toto přesvědčení sdílí s mnoha skalními zastánci, kteří rovněž věří, že je Bitcoin přeprodaný (oversold) a zralý na opětovný vzestup.

Kupříkladu generální ředitel a zakladatel společnosti Fundstrat Global Advisors, Tom Lee, nedávno uvedl, že by se reálná hodnota Bitcoinu měla pohybovat mezi $13,800 a $14,800, vzhledem k počtu aktivních peněženek, síle nabídky a poptávky a míře využití jednotlivých účtů.

Která hardwarová peněženka je pro Vás ta nejlepší?

Bloomberg cituje:

“Reálná hodnota Bitcoinu je mnohem vyšší než jeho současná cena. Kdybychom chtěli současnou cenu Bitcoinu opodstatnit a vzali bychom to opačně, tak by musel počet kryptopeněženek spadnout ze současných 50 miliónů na 17,“ vysvětlil.

Zakázat kryptoměny? Hodně štěstí!

Generální ředitel společnosti Allianz, Andreas Utermann mezitím zaujal zcela opačný názor. Nedávno vyzval vlády, aby zcela zakázaly virtuální peníze, jelikož díky divokým cenovým obratům na trhu s kryptoměnami dochází k ničení úspor investorů.

Ředitel Allianz vyzývá k zákazu kryptoměn

Světové regulační orgány jsou vůči digitálním penězům obezřetné kvůli nízké ochraně investorů, možným manipulacím s cenami a zranitelnosti vůči útokům hackerů; jejich přístup se pravděpodobně zmírní, jakmile průmysl přijme pravidla a z divokého západu se tak stane civilizované místo.

Zdroj: cryptoinvest.com