Hashrate Bitcoinu zaznamenal v poslední době pomalý, ale stabilní návrat na hodnoty, které byly poprvé zaznamenány během minulého roku. S postupně „hlubší depresí“ kryptoměnového trhu v roce 2018 začalo postupně stále více minerů odstavovat své stroje, což vedlo k poklesu celkového hashratu (výpočetní síly) sítě. Nyní se však zdá, že se tento trend otočil, protože stále více minerů opět zapíná své stroje. Otázkou je, zda díky tomu brzy poroste i cena.

Jak můžeme vidět na obrázku, hashrate začal klesat až ke konci minulého roku. V té době už cena Bitcoinu (BTC) výrazně klesla z maxima, kterého dosáhl v roce 2017. Těžba BTC v té době už nebyla rentabilní pro mnoho minerů, a pak navíc trh zaznamenal další pád. To je pravděpodobně hlavní důvod, proč jsme v listopadu zaznamenali pokles hashratu o téměř 50 %.Vývoj Hashr (výpočetní síly) Bitcoin sítě.

V poslední době se však karta obrátila a hashrate začal stoupat. To může být částečně způsobeno tím, že někteří mineři věří, že jsme již dosáhli dna tohoto tržního cyklu a cena BTC už půjde pouze nahoru. Navíc těžba začala být pro mnohé opět profitabilní, neboť se v důsledku snížení hashratu snížila i obtížnost.

Na Twitteru se uživatelka Dovey Wan vyjádřila, že ne každý blockchain zaznamenal podobný růst hashratu. A poukazuje na důvěru, kterou mají mnozí mineři právě v Bitcoin:

Závěr

Pomalý růst hashratu v pravém slova smyslu neindikuje příchozí růst trhu. Je to však náznak toho, že mineři věří, že se blíží oživení trhu. Nicméně, pokud jde o investování, i víra plní významnou roli.

Přinese zvýšený hashrate nový vítr i pro zvýšení ceny Bitcoinu? Podělte se s námi o váš názor v komentářích.

Monero a Ethereum se připravují na změny v síti s cílem omezit ASIC minery

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: chepicap.com