Společnost Ledger, zodpovědná za jednu z nejpopulárnějších hardwarových peněženek, zveřejnila plán na rozšiřování podporovaných kryptoměn. Ledger uvedl, že každý měsíc přidá nové kryptoměny. V srpnovém balíčku se k původnímu portfoliu přidaly altcoiny Particl, Ontology, VeChain, ICON, POA Network, Wanchain, Kowala a RSK.

Ledger, jeden z předních výrobců bezpečných kryptoměnových peněženek, 7.8.2018 oznámil nový systém přidávání kryptoměn do svého ekosystému, s cílem rozšířit svou zákaznickou základnu. Francouzská společnost rovněž uvedla, že každé první úterý v měsíci odhalí nové kryptoměnové projekty ve snaze zvýšit celkovou transparentnost. Na této stránce každý může vidět, které nové mince francouzská společnost plánuje přidat, hlasovat za ně nebo poskytnout zpětnou vazbu o těchto kryptoměnách. V době zveřejnění se na seznamu vyskytovalo 27 kryptoměn, jejichž přidání je naplánováno v nadcházejících měsících. Některé z velkých projektů jsou EOS (EOS), Tezos (XTZ), Cardano (ADA), IOTA (MIOTA) Decred (DCR), Lisk (LSK), ZClassic, MonaCoin, Waves anebo Syscoin (SYS).

„Proces integrace kryptoměn se zjednoduší novými a jasnějšími pokyny, které vývojářům pomohou při bezpečnosti, vytváření API pro nová zařízení a plnění požadavků na celkový design,“ vysvětluje Ledger.

Srpnový balíček nověintegrovaných kryptoměn

Srpnový balíček kryptoměn, který od teď můžete chránit hardwarovou peněženkou Ledger, zahrnuje následujících 8 altcoinů: Particl (PART), Ontology (ONT), VeChain (VET), ICON (ICX), POA Network (POA), Wanchain (WAN) a RSK.

Aplikace pro uchovávání těchto kryptoměn jsou uživatelům zpřístupněny ke stažení prostřednictvím služby Ledger Live. 

Rozhraní Ledger Live, kde od nyní najdete dalších 8 kryptoměn.

Tyto aplikace budou k dispozici pro instalaci na zařízeních Ledger prostřednictvím aplikace Ledger Live. Avšak zmíněné nově přidané kryptoměny nejsou přímo kompatibilní se službou Ledger Live, proto budete muset používat kompatibilní peněženku od vývojářů třetích stran.

Služba Ledger Live bude postupně zahrnovat plnou podporu pro aplikace třetích stran, aby umožnila uživatelům Ledger nejen nainstalovat, ale pomocí ní uskutečnit bezpečnou transakci prostředků přímo z Ledger Live, přiblížila společnost.

Budeme rádi, když nás podpoříte „lajkem“ na naší nové, české facebookové stránce.