Začátek druhého dubnového týdne přinesl několik zajímavých zpráv ze světa kryptoměn. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější.

Samsung Galaxy S10 je hacknutelný

Samsung patří mezi přední výrobce a inovátory technologického průmyslu. Nejnovější smartphone z jejich dílny Samsung S10 se pyšní vestavěnou kryptoměnovou peněženkou podporující Bitcoin, Ethereum, COSMEE token, Enjin Coin a jiné. Avšak zveřejněné video od hackera Darkshark detailně popisuje postup, jakým lze prolomit snímač otisků prstů, a tak odblokovat a získat přístup do smartphonu Samsung Galaxy S10 včetně kryptoměnové peněženky.

Bližší pohled na smartphone Samsung Galaxy S10 a jeho kryptoměnovou peněženku

Hacker pomocí 3D tiskárny vytlačil otisk prstu, který následně použil na odemknutí smartphonu. Podle hackera získání otisku prstu a odcizení mobilního zařízení vůbec není složité.

„Pokud se mi podaří ukrást něčí mobil, otisky prstů jeho majitele na něm už jsou. Celý proces mi nezabere více než 3 minuty. Svou 3D tiskárnu dokážu ovládat dálkově. A než se k ní dostanu, otisk je již vytištěn.“

Navzdory tomuto bezpečnostnímu problému Samsung Galaxy S10 může pro kryptoměny představovat značnou podporu ve smyslu jejich širší adopce. Společnost Samsung telefon S10 uvedla na trh ve více než 70 zemích. Podle zpráv, které pocházejí z USA a Velké Británie, o Galaxy S10 byl extrémně velký zájem již v předprodeji. Britská větev společnosti Samsung uvedla, že Galaxy S10 Plus činil až 57 % celkového prodeje smartphonů. Totéž se stalo v Číně a USA, kde se prodej smartphonů každým dnem zvyšuje.

Tržní kapitalizace kryptoměn je největší za posledních 5 měsíců

Celková tržní kapitalizace kryptoměn dnes dosáhla hodnotu $185 miliard, což představuje nejvyšší hodnotu od 18. listopadu 2018. To znamená, že od začátku roku dochází k postupnému nárůstu hodnoty kryptoměn. Většina kryptoměn zaznamenala pozitivní růst k závěru prvního dubnového týdne i díky Bitcoinu, který prolomil dlouho testovanou hranici rezistence $4,000.

Vývoj celkové tržní kapitalizace za posledních 5 měsíců

Celkový nárůst kryptoměnového trhu vyústil k mírnému snížení dominance Bitcoinu na 50.6 % oproti hodnotě 52 % z minulého týdne. V průběhu minulého týdne byl tedy tok kapitálu směrován převážně do trhu s altcoiny, přičemž celková tržní kapitalizace kryptoměn jako TRON (TRX) stoupla o více než $350 milionů, zatímco platební protokol Stellar Lumens (XLM) si polepšil o přibližně $400 milionů.

TRON: SUN Network je téměř připravena ke spuštění

Justin Sun, zakladatel společnosti TRON (TRX), přední platformy pro budování a provozování smart kontraktů a decentralizovaných aplikací (dApps), oznámil, že  „SUN Network“ je téměř připravena ke spuštění.

SUN Network se skládá z bočních řetězců (sidechains) a cross-chain infrastruktury, která umožní platformě TRON dále rozšiřovat svou celkovou kapacitu a vylepšit schopnost sítě zpracovat transakce.

Jedna z nejdůležitějších novinek, které aktualizace přinese, je i spuštění DAppChain softwaru, jehož cílem je výrazně zvýšit kapacitu a propustnost dApps běžících na platformě TRON. Sun se ve svém tweetu vyjádřil, že DAppChain byl navržen tak, aby uživatelům umožnil „spustit dApps s extrémně nízkou spotřebou energie, vysokou bezpečností a efektivitou.“

SUN Network bude postupně spouštěna ve třech fázích, aby se zajistila bezproblémová aktualizace a aby uživatelé mohli otestovat platformu DAppChain předtím, než se spustí.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk