7. května 2019 v 17:15:24 (UTC) utrpěla přední burza Binance hackerský útok, při kterém přišla o 7 074 BTC, což je více než $41.7 milionů. Podle oficiální zprávy byli hackeři schopni získat velký počet uživatelských API klíčů, kódů dvojfaktorového přihlašování (2FA) a potenciálně dalších informací. Na pokrytí tohoto incidentu v plné výši Binance využije svůj rezervní fond, tedy finanční prostředky uživatelů nebudou incidentem nijak ovlivněny.

Hackeři používali různé techniky včetně phishingu, virů a jiných útoků. Binance stále zkoumá všechny možné použité metody. Podle Binance je možné, že existují i ​​další ovlivněné účty, které ještě nebyly identifikovány.

7 nejčastějších kryptopodvodů a jak se jim vyhnout

Bylo odcizeno 7 074 BTC

Hackerům se podařilo v této jedné transakci vybrat až 7 074 BTC, což při současné ceně představuje více než $41.7 milionů.

Transakci lze vidět na tomto odkazu.

Výše uvedená transakce je zatím jediná. Binance tvrdí, že útok byl mj. mířen na BTC hot walletjež obsahovala asi 2 % celkových BTC, které Binance drží. Všechny ostatní by měly být zabezpečeny a nepoškozeny.

 Na pokrytí tohoto incidentu v plné výši Binance využije fond #SAFU. Finanční prostředky uživatelů nebudou incidentem nijak ovlivněny.

Pozastavené výběry a vklady

Binance avizovala, že provádí důkladné přezkoumání bezpečnosti a samotného incidentu. Kontrola bezpečnosti zahrnuje všechny části jejich systémů a dat. Společnost odhaduje, že celý tento proces bude trvat asi jeden týden. V tomto období nebude možné vložit ani vybrat prostředky z burzy. Obchodování však povoleno bude.

Je možné, že hackeři mohou stále kontrolovat určité uživatelské účty a mohou je používat k ovlivňování cen. Doporučujeme změnit si heslo jakož i 2FA.

Sázkové kanceláře Tipsport a Chance nyní akceptují Bitcoin!

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk

Zdroj: binance.zendesk.com