Už dávno jsme věděli, že průměrný uživatel bitcoinu (BTC) je mileniál a muž. Ale studováním dat, které poskytuje služba Google Analytics, firma Coin.dance odhalila několik demografických údajů, o kterých jste pravděpodobně ještě neslyšeli.

Podle statistik Coin.dance, které vyplývají z údajů služby Google Analytics, uživatelé bitcoinu sdílejí několik společných zájmů.

Vedou převážně nudný život. Není příliš překvapivé, že nejčastějším zájmem většiny uživatelů bitcoinu byly finanční služby a investice. Po nich následuje softwarový design a opět finanční služby. Ale tentokrát (možná více překvapivě) pocházejí od bank.

Nejčastěji záliby bitcoinových nadšence

Nejčastější záliby bitcoinových nadšenců

Vedle počítačů, softwaru a finanční zdatnosti demografické údaje bitcoinu potvrzují, že uživatelé jsou převážně nadšenci, jak jsme i předpokládali. Většina uživatelů bitcoinu se považuje za „vášnivé investory“ a „technofily“.

Nicméně je mezi nimi i několik cestovatelů, milovníků filmů a politických nadšenců.

Další zájmy bitcoinových zanietencov

Další zájmy bitcoinových nadšenců

Většina uživatelů bitcoinu jsou muži ve věku od 18 do 45 let

Coin.dance oznámila na začátku června, že ženská angažovanost v bitcoinu byla na historicky nejvyšší úrovni. Nicméně to byl sotva důvod k oslavě, neboť více než 90 % uživatelů bitcoinu jsou stále muži. A mnoho z nich (9.34 %) sotva dokončilo střední školu.

Bitcoinová komunita rozdělená podle pohlaví

Bitcoinová komunita rozdělená podle pohlaví

Z údajů Coin.dance vyplývá, že téměř polovina BTC uživatelů jsou mileniálové. Přibližně 28.33 % má mezi 35 a 44 lety a pouze 1.43 % uživatelů bitcoinu je starších 65 let.

Věkové rozložení bitcoinovej komunity

Věkové rozložení bitcoinové komunity

Jelikož zdrojem dat byla služba Google Analytics, dalo se očekávat, že většina uživatelů bude používat prohlížeč Chrome. Těžko se však věří tomu, že pouze 1.76 % používá prohlížeče orientované na ochranu soukromí, jakými jsou například Opera a Firefox (v aktuální verzi).

Pluginy pro webové prohlížeče, které patří do povinné výbavy každého fanouška kryptoměn

I když popularita prohlížeče Google Chrome začala v poslední době mírně upadat, stále je pro 62.46 % uživatelů bitcoinu volbou číslo jedna.

Když vezmete v úvahu fakt, že Google má 90procentní podíl na světovém trhu s internetovými vyhledávači, uživatelé bitcoinu tento trend značně narušují.

Používanost webových prohlížečů v bitcoinovej komunitě

Používanost webových prohlížečů v bitcoinové komunitě

Drtivá většina uživatelů BTC používá desktopy

Na první pohled tento fakt nevypadá velmi zajímavě a možná není ani překvapivý. Odhaluje to však hodně, pokud jde o bezpečnost uživatelů. Když vezmete v úvahu, že v roce 2018 téměř 80 % internetového trafficu procházelo přes mobilní zařízení, neuvěřitelných 75 % uživatelů bitcoinu zůstalo u desktopů.

Nejčastěji používaný typ zařízení

Nejčastěji používaný typ zařízení

Koneckonců obchodování často vyžaduje několik obrazovek. Z těchto údajů jasně vyplývá, že uživatelé se cítí pohodlněji při práci s počítačem než při obchodování se  smartphony.

Peněženky jako Ledger Nano X mohou přesvědčit některé lidi k mobilnímu obchodování, ale podle demografických údajů na to nejsou uživatelé zatím připraveni.

Narůstající adopce Bitcoinu: Podívejte se na mapy s počtem uživatelů a distribuci uzlů

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk

Zdroj: bitcoinist.com