Švýcarský technologický gigant Digitec Galaxus, který funguje podobně jako Amazon, umožnil zákazníkům platby v BTC a jiných kryptoměnách.

Za více než 2.7 milionu různých položek budou moci zákazníci Digitec Galaxus zaplatit vícero kryptoměnami, mezi nimiž jsou Bitcoin Cash (BCH)Bitcoin Cash SV (BSV)Ethereum (ETH)Ripple (XRP)Binance Coin (BNB), Litecoin ( LTC)TRON (TRX), OmiseGo (OMG) a NEO (NEO). Hodnota nákupu však musí být vyšší než 200 švýcarských franků, tedy přibližně 180 EUR.

Amazon představením dvou nových produktů obrací svou pozornost na blockchain

Digitec Galaxus vidí budoucnost v kryptoměnách

Pro média se vyjádřil Oliver Herren, spoluzakladatel a vedoucí oddělení pro inovace společnosti Digitec, který se domnívá, že kryptoměny mají potenciál být standardem při online platbách. A Galaxus chce být v přední linií této revoluce.

Ve svém vyjádření uvedl:

„Kryptoměny jsou fascinující a mohly by se stát standardním platebním prostředkem v elektronickém prodeji. Chtěli bychom tento vývoj podpořit. Chtěli jsme tak učinit už déle, ale toto úsilí nám trvalo příliš dlouho.“

Herren si myslí, že lidé rádi vyzkoušejí tento alternativní způsob platby, protože je nový a vzrušující. A co je důležitější, umožňuje držitelům digitálních měn používat své kryptoměny na jejich zamýšlené použití.

Na otázku, proč by lidé platili kryptoměnami, Herren odpověděl:

„Protože nějaké máte a chcete je použít? Nebo proto, že je nemůžete směnit za skutečné peníze, protože vaše banka tyto peníze nepřijímá? Jen proto, že to můžete udělat? Nebo proto, že chcete vyzkoušet nové věci?

Budou Galaxus následovat další internetové obchody?

Ačkoliv Digitec chtěl integrovat kryptoměny už nějaký čas, a zdá se, že podporuje toto hnutí, připouští, že hlavním důvodem přijímání Bitcoinu a jiných kryptoměn je přilákání mladší, technologicky zdatné klientely. Taktéž se chtějí prezentovat jako progresivní společnost.

To je zvláště důležité pro společnosti a online prodejce ve Švýcarsku, protože Švýcarsko se rychle stává známé jako země Bitcoinu a blockchainu.

Ve Švýcarsku se každoročně koná mnoho kryptoakcí. Navíc SIX, největší burza v zemi, zavedla množství ETP produktů vázaných na kryptoměny, například Bitcoin ETP, Ethereum ETP či XRP ETP a jiné kryptoměnové burzovně obchodované produkty.

Švýcarsko je domovem mnoha kryptostartupů. Obyvatelé mohou dokonce zaplatit Bitcoinem za lístky na vlak Švýcarské federální železnice.

Proto je velmi pravděpodobné, že další lokální společnosti začnou brzy přijímat kryptoměny za nákupy online i offline.

Myslíte si, že je to jen otázka času, než začnou i ostatní online obchodní giganti přijímat Bitcoin a další kryptoměny? Už jste někdy zakoupili něco online s kryptoměnami? Dejte nám vědět v komentářích.

Vzděláváme se: Jak kryptoměny používají kryptografii

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: investinblockchain.com