Společnost Fidelity Investments, která začátkem tohoto roku představila svůj Bitcoin custody servis (typ služby, prostřednictvím níž finanční instituce spravuje vybraná aktiva svých klientů), oznámila, že do pár týdnů umožní institucionálním investorům obchodovat nejznámější kryptoměnu Bitcoin.

V budoucnu přibude možnost investování i do dalších kryptoměn

Fidelity Investments je jedním z prvních velkých hráčů z Wall Street, který se rozhodl umožnit svým klientům obchodovat kryptoměny (zatím pouze Bitcoin) prostřednictvím nimi připravované over-the-counter platformy. Tu vyvíjela od října minulého roku, přičemž v lednu společnost oznámila, že je v závěrečné fázi testování.

Pět důvodů, proč Bitcoin nemůže být NIKDY celoplošně zakázán

Podle zveřejněných informací by investování do Bitcoinu mělo byt nejdříve umožněno pouze institucionálním investorůmTi podle mluvčí Fidelity Investments Arlene Roberts aktivně hledali důvěryhodnou platformu pro investování a obchodování s digitálními aktivy.

„V současnosti už máme vybranou skupinu klientů, kterým bude umožněno obchodovat na naší platformě. Aktuálně je naše nabídka zaměřena pouze na Bitcoin. V nejbližších týdnech a měsících však budeme na základě zpětné vazby od našich klientů zvažovat rozšíření našich služeb.“

Průzkum Fidelity Investments

Rozhodnutí umožnit velkým investorům nakoupit Bitcoin dává společnosti Fidelity Investments velkou výhodu před jejími konkurety z Wall Street. Ti totiž dosud ve většině případů nedokázali nebo nechtěli svým klientům nabídnout takovou formu investice. Trend přitom ukazuje zvýšenou poptávku po investování do digitálních aktiv.

Dokazuje to i nedávný průzkum, který společnost Fidelity Investments uskutečnila od listopadu do února na vzorku 441 institucionálních investorů. Z výsledků vyplývá, že až 72 % respondentů upřednostňuje koupi investičních produktů, v němž mají zastoupení kryptoměny. Zároveň 47 % z nich uvedlo, že by do kryptoaktiv investovalo přímo.

Zajímavým zjištěním je i fakt, že téměř polovina institucionálních investorů vidí hlavní výhodu kryptoměn v jejich nízké cenové korelaci v souvislosti k tradičním investičním aktivům. Mezi největší zájemce o investování do kryptoměn lze podle výsledků zařadit rodinné firmy (80 %) a finančně-poradenské společnosti (74 %).

Důvěra investorů v Bitcoin roste

V současnosti je Fidelity Investments jednou z největších makléřských společností v USA. Svá investiční centra má na více než 140 místech po celé zemi. Prostřednictvím své dceřiné společnosti National Financial Services LLC již poskytuje zprostředkovatelské služby pro institucionální investiční společnosti, banky, rodinné podniky a registrované investiční poradce.

Přesto, že několik pokusů o spuštění Bitcoin ETF na přelomu let 2018 a 2019 selhalo (americká Komise pro cenné papíry a burzy je z důvodu obavy z manipulace trhu odmítla nebo své rozhodnutí odložila), důvěra investorů v Bitcoin roste. Dokladuje to i skutečnost, že dva veřejné penzijní fondy investovaly v únoru tohoto roku do kryptofondu spravovaného společností Morgan Creek částku $40 milionů.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk

Zdroj: bloomberg.com