Facebook 30.1.2018 oznámil, že zakazuje reklamy týkající se kryptoměn a ICO. Podle slov společnosti, Facebook k tomuto kroku přistoupil se záměrem chránit své uživatele před podvody.

Nová pravidla

Sociální síť Facebook má novou reklamní politiku týkající se kryptoměn a ICO. Po novém pravidla výslovně zakazují reklamy, které propagují ty typy produktů a služeb, „které jsou často spojeny se zavádějícími nebo podvodnými praktikami,“ napsal ředitel produktového řízení společnosti Facebook, Rob Leathern. Z tohoto důvodu se společnost Facebook bude snažit „ztížit život podvodníkům“ na sociální platformě tím, že zakáže všechny takové reklamy.

Kryptoměny jako Bitcoin, litecoin a Ethereum a  ICO se těší prudkému nárůstu popularity, ale na druhou stranu tato popularita vedla i k rozšiřování různých typů podvodů.

Zatímco Facebook tvrdí, že chce, aby lidé „pokračovaly v objevování a učení se o těchto produktech a službách“, existuje mnoho společností, které propagují ICO a kryptoměny, které jsou přinejmenším pochybné, „píše Leathern, ředitel pro produktový management Facebooku.

Leathern si uvědomuje, že nová politika zasáhne velkou část kryptoměnového spektra, ale tvrdí, že je to úmyslné. Plán je nadále pracovat na lepším odhalování klamavých a zavádějících reklam, které se týkají kryptoměn a ICO.

„Dvě z našich hlavních zásad inzerce odrážejí náš postoj. Reklamy by měly být bezpečné a v první řadě pro lidi,“  řekl Facebook.

Sociální síť tvrdí, že v budoucnosti, když se situace uklidní, se bude znovu zabývat politikou a její mechanismy filtrování reklam. Mezitím společnost Facebook vybízí lidi, aby nahlásili obsah, který porušuje tato pravidla.