Podle zpráv z CNBC, 8. května David Marcus, vedoucí Facebookové aplikace Messenger, ohlásil na stránkách sociální sítě, že zkoumají možné aplikace pro blockchain technologii.

Marcus zveřejnil v úterý na jeho osobní stránce následující příspěvek:

Zakládáme malou skupinu pro výzkum toho, jak nejlépe využít blockchain v rámci Facebooku, počínaje od nuly.

Marcus vede Messenger team už skoro 4 roky, ale na tomto postu už končí. V prosinci se přidal k dozorčí radě kryptoměnové burzy Coinbase. Nicméně Facebook neodhalil, zda to souvisí s jejich zájmem o zavedení blockchainu.

Facebook zavádí největší reorganizaci jejich produktového týmu za posledních 15 let. Podle zprávy z Recode bude nyní společnost fungovat pod třemi divizemi: 1. tzv. „family of apps“ – rodina aplikací; 2. „služby hlavního produktu“ a 3. „nová platforma a infra“.

Blockchainové využití pro Facebook i jednotlivce

V lednu se zakladatel Facebooku, Mark Zuckerberg vyjádřil, že by se rád věnoval digitálním měnám, aby prozkoumal jejich využití a potenciál na posílení postavení jednotlivců. Uvedl, že síla decentralizovaného systému jako jsou kryptoměny, by mohla pomoci převzít moc od centralizovaného systému a vrátit ji zpět do rukou jednotlivců.

Blockchainová technologie vytváří rychlé a permanentní, bezpečné záznamy o transakcích mezi dvěma účastníky a eliminuje tak potřebu třetí strany, tzv „prostředníka“, jako je např. banka. Bitcoin byl první aplikací této technologie.

Facebook ještě v lednu tohoto roku inicioval zákaz pro kryptoměnové reklamy a ICO (initial coin offering). Takový zákaz byl pro mnohé překvapením, protože Zuckerberg před tím vyjádřil svůj zájem o kryptoměny. Zuckerberg chtěl prvotně zkoumat, jak může decentralizovaná povaha kryptoměn ovlivnit jednotlivce a „jak je co nejlépe využít ve prospěch našich služeb“.

Zdroj: cointelegraph.com