Zprávy o tom, že gigant v oblasti sociálních médií Facebook si pohrává s myšlenkou spuštění vlastní kryptoměny, se začaly objevovat ještě koncem minulého roku. Hovořilo se především o jejím využití v rámci populární komunikační platformy WhatsApp, která je od roku 2014 vlastněna Facebookem.

Nyní společnost, za jejíž úspěchem stojí Mark Zuckerberg, definitivně oznámila, že svou pozornost obrací na technologii blockchain. Dokladuje to především zpráva, podle níž Facebook zaměstnal do svých řad více pracovníků Chainspace. Jde o startup, který se zabývá decentralizovanými aplikacemi a smart kontrakty.

Technologie na řešení škálování, rychlosti a soukromí

Vývojářský tým Chainspace, který přešel pod nového zaměstnavatele, bude mít za úkol pomoci implementovat technologii blockchain do různých aplikací, které Facebook nabízí svým klientům, respektive je zastřešuje. Podle oficiální stránky Chainspace se tato společnost zabývá štěpením databází na menší celky za účelem zmírnění problémů se škálováním, rychlostí a soukromím, se kterými se často potýkají blockchainy několika projektů.

Všechny tři atributy by přitom mohly sehrát klíčovou roli v rámci oblastí, na které se Facebook zaměřuje.

Facebook hledá blockchainové vývojáře ve velkém. Diskutuje se o spuštění vlastní kryptoměny!

Facebook: Chceme využít sílu blockchainu

Mluvčí Facebooku vyvrátil informaci, že by samotný startup, respektive technologii a řešení, které vyvinul, byl zakoupen jejich společností. Potvrdil pouze příchod čtyř bývalých zaměstnanců Chainspace, kteří budou součástí interní blockchainové skupiny společnosti Facebook.

„Podobně jako mnoho jiných firem, tak i společnost Facebook zkoumá způsoby, jak využít sílu blockchainové technologie. Tento nový malý tým zkoumá a pracuje na velkém množství aplikací. Více detailů vám nemůžeme prozradit.“

Aktuálně má Facebook na své kariérní stránce v nabídce 11 pozic, jejichž náplní je implementování a vývoj technologie blockchain. Zájem této společnosti nezmeškat vlak v oblasti nových technologií je nepopiratelný. Dokazuje to i jejich prohlášení, které je sice líbivě zabalené do marketingových frází, ale jasně ukazuje cíl Facebooku nezaostat za konkurencí a stát se lídrem v oblasti poskytovatelů mezi-odvětvových řešení.

„Naším definitivním cílem je pomoci miliardě lidí s přístupem k věcem, které nyní nemají. Mohlo by jít například o zdravotní péči, spravedlivé finanční služby, nebo o nové způsoby a formy, jak uchovat nebo sdílet informace.“

Chainspace opouštějí 4 z 5 zakládajících členů

Chainspace je platforma podporující decentralizované aplikace (dApps). Zároveň se snaží vyřešit problémy škálování a přitom zajistit rychlé, bezpečné a soukromí neporušující transakce. Aktuálně se tento projekt nachází v závěrečném kole financování, ve kterém si dal za cíl vysbírat celkově přibližně $3 miliony.

A právě v době, kdy měl projekt dosáhnout stanovenou hranici potřebných financí, odcházejí jeho klíčoví vývojáři. Podle zprávy, kterou přinesl portál Cheddar.com, by se k Facebooku měli připojit až čtyři z pěti hlavních vývojářů, kteří stáli za vznikem Chainspace.

Které kryptoměny přežijí altcoinovou apokalypsu?

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: coindesk.com