Facebook se vydal na cestu masového nabírání kryptoexpertů, aby tak rozšířil svůj blockchainový tým. Tato novinka jen potvrzuje nedávné spekulace, které tvrdily, že monopol sociálních sítí Facebook se chystá spustit svou vlastní kryptoměnu.

Facebook spolu s Davidem Marcusem, který je bývalým  předsedou Paypalu a viceprezidentem Messengeruvytvořil svou blokchainovou jednotku v dubnu tohoto roku. David Marcus je dlouhodobým zastáncem kryptoměn, a také byl  členem představenstva Coinbase, největší kryptoburzy v USA.

Blokchainový tým Facebooku má již nyní 40 zaměstnanců, včetně půl tuctu lidí z  exvedení Paypalu, které Marcus vzal s sebou při svém odchodu.

ČTĚTE TAKÉ:

Facebook vytváří blockchainový tým a bude zkoumat jeho možné využití v rámci společnosti

Facebook se chce zaměřit na blokchainové platby

Tento zatím tajný tým zahrnuje lidi, kteří pracovali na Google Pay Samsung Pay, aplikacích digitálních peněženek, umožňující mobilní platby.

Alex Heath, senior reportér z tiskové agentury Cheddar Inc., říká:

„FB zatím o svém působení v kryptosvětě nic neprozrazuje, a o práci svého týmu je velmi diskrétní. Bude to ale mít určitě něco společného s produkty založenými na blokchainových platbách.“

Facebook také zvažuje spuštění své vlastní kryptoměny, která by dovolovala jeho 2 miliardám uživatelům na celém světě provádět elektronické platby bez potřeby tradičních bank.

Ještě nedávno byly na oficiální stránce Facebook careers zveřejněny inzeráty pro „blockchain developer“ pozice.

Pozice obsazované v blockchainovém týmu Facebooku.

V nabídkách práce bylo napsáno:

„Blokchainový tým je startup uvnitř Facebooku s vizí vytvořit blokchainovou technologii na stejně velké škále, jako je samotný Facebook.“

ČTĚTE TAKÉ:

Litecoin (LTC) odteď můžete posílat a přijímat přes Facebook Messenger!

Hledají lidi velmi aktivně a agresivně

Alex Heat dále uvádí:

„Stále aktivně hledají lidi, snaží se také nabrat celé kryptostartupy, které jsou teprve na úrovni tvoření svých „white papers“ (obchodních plánů), což znamená, že ještě nemají hotový produkt.

Facebook agresivně rekrutuje nadané lidi, kterých je na trhu nedostatek. Je to z toho důvodu, že je kryptoměnový ekosystém teprve ve svých začátcích. Talentů je momentálně v tomto oboru nedostatek, a všichni velcí hráči chtějí získat co nejlepší kryptografy a akademiky.

Nicméně dalším velkým problémem Facebooku při hledání lidí a tvoření  blockchainového týmu jsou jeho nesčetné skandály, které se týkají ochrany osobních údajů. Široká veřejnost si tyto skandály pamatuje a určitě bude skeptická vůči všemu novému, co Facebook nabídne.

Pochybnosti o důvěře v kryptosvětě

Mnoho lidí v současnosti samozřejmě nevěří Facebooku, hlavně lidé pohybující se v  blockchainovém světě. Vždyť tito lidé odešli ze svých odvětví právě kvůli centralizaci a zneužívání dat společnostmi, jako je FB.

Takže myšlenka, že FB chce vytvořit svou vlastní kryptoměnu a s tím spojenou digitální ekonomiku, je pro někoho extrémně vzrušující a pro někoho extrémně děsivá. Myslím si, že můžeme v dalším roce očekávat skupování některých kryptofirem právě Facebookem.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroje: thenextweb.comccn.com