DiamCoin (nepleťte si jej s podobným tokenem zvaným Diamco.in) plánuje být novou verzí stablecoinu, který bude vázán na hodnotu diamantu. Každý token bude vázán na hodnotu milikarátu diamantu. Vychází nám z toho, že tisíc tokenů se bude rovnat jednomu karátu diamantu a 14,000 tokenů se bude tedy rovnat 14ti karátům diamantů. DiamCoin není stablecoinem ve smyslu, že vložíte do něj jistou hodnotu a stejnou dostanete zpět, avšak můžete si vybrat i diamanty samotné.

Společnost Hello Diamonds nabízí služby softwarových řešení pro průmysl s diamanty již několik let. DiamCoin je jejich prvním krokem do světa blockchainu. Zakladatelé této společnosti, která sídlí na Kypru, již dříve založili společnost s názvem Hello Football, která pomáhá využívat aktuální data od fanoušků, aby tak ohodnotili hráče fotbalu.

„Pomocí výpočetní lingvistiky a interních algoritmů jsme schopni zpracovat a pochopit jakýkoliv soubor údajů včetně přirozených jazykových zdrojů nalezených on-line. My v Hello Football pevně věříme, že fotbalový průmysl jako celek je zralý na revoluci. Jako specialisté na zjišťování cen představujeme nový způsob zdokonalování hodnocení fotbalistů v reálném čase.“

DiamCoin měl prvotně běžet na Ethereum síti

Hello Diamonds, tak jako i většina vývojářů tokenů, se nejprve rozhodovali pro síť  Ethereum. Token, který dokončili, měl být vydán v následujících měsících, ale vývojáři si uvědomili, že Ethereum síť již nadále nemusí být tou nejlepší volbou.

Ke změně rozhodnutí dospěli díky nedávnému uvedení nové smart kontrakt platformy Wormhole, která běží na Bitcoin Cash síti. Hello Diamonds se tak přenesením svého tokenu do nové sítě stali prvním projektem, který reprezentuje stablecoin na síti Bitcoin Cash. DiamCoin bude také jeden z prvních tokenů založených na Wormhole s plánovaným startem nejpozději začátkem příštího roku.

Důvody přechodu jsou v tomto bodě jasné: rychlé a větší bloky, nízké transakční poplatky a vysoká bezpečnost.

Koncept tokenů, který je krytý fyzickými aktivy uloženými na nějakém místě, je stále neotestován. V současnosti je to více badatelná oblast než idea USDT, která předpokládá, že by měli jeho uživatelé věřit bankovnímu účtu Tether, což platí i pro ostatní stablecoiny.

V případě úpadku trhu nebude DiamCoin nikdy ztracen

V jejich prospěch hraje i skutečnost, že společnost Hello Diamonds využila ekonoma, který získal Nobelovu cenu. Sir Christopher A. Pissarides jim pomohl navrhnout systém. Tokeny budou zřejmě obchodovatelné, což znamená, že běžný kryptouživatel bude mít možnost arbitráže s nabytým aktivem a diamantem. DiamCoin bude podle videa na stránce společnosti nabízet důležitou ochranu proti celkovému úpadku trhu.

V případě, že všechny kryptoměny zmizí, DiamCoin nebude nikdy ztracen. DiamCoin si bude stále držet hodnotu fyzického diamantu, který bude v nákupní hodnotě.

Hello Diamonds už vypracovali white paper, který dále vysvětluje specifikace a detaily systému. Podle jistého zdroje společnost aktivně spolupracuje s vývojáři z bitcoin.com, aby tak urychlili vývoj jejich softwaru.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: ccn.com