Aktuality, Ethereum

Ethereum se stává centralizovanější a postrádá důvěryhodnost

Spoluzakladatel firmy Adamant Capital Tuur Demeester není nadšený z vývoje Etherea a směrování a nebojí se vyjádřit svoje znechucení ze situace.

V jednom twitterovém postu, který upoutal pozornost mnoha fanoušků kryptoměn, Tuur vypichuje několik problémů Etherea, které považuje za nejzávažnější. Jedním z těchto problémů je centralizace. Tuur ve svém tweetu oponoval dřívějšímu tweetu od Spencera Noona, který hovořil o silných stránkách Etherea.

ETH ztrácí podíl na trhu

Kromě tvrzení, že se ETH stává více a více centralizované, se Tuur domnívá, že Ethereum pomalu ztrácí podíl na trhu v porovnání s ostatními centralizovanými platformami, které Ethereu na trhu konkurují. Tuur tvrdí, že používání smart kontraktů a distribuce tokenů se přesouvají od Etherea k Bitcoinu.

Tuur Demeester není v těchto tvrzeních sám. Celá komunita určitě cítí, že Ethereum jakoby postupně upadá. Víceméně se už jen čeká na vydání Ethereum 2.0. Možná přechod na nový konsenzus mechanismus, jakým je Proof-of-Stake, a celková revitalizace projektu ještě vdechnou Ethereu nový vítr do plachet. Na to si ale budeme muset počkat do roku 2020.

Ztrácí Ethereum svou reputaci a vedoucí postavení?

Ethereum není bezpečné

Tuur pokračoval v seznamu chyb dále. Podle jeho názoru nová ETH 2.0 platforma postrádá důvěryhodnost. Nicméně Tuur nebyl schopný toto tvrzení odůvodnit.

Mnoho kryptonadšenců se s ním na sociálních sítích na toto téma dohadovalo. Vyzývali ho, aby své tvrzení podložil nějakými fakty. Tuur odpověděl pouze, že Proof-of-Stake je náchylný k centralizaci, ale odpověď dále nijak nerozvedl.

ETH je vědecký experiment

Tuur nakonec celou záležitost uzavřel tvrzením, že je podle něj Ethereum pouze vědecký experiment.

Nicméně podle jednoho z uživatelů se Tuur naprosto mýlil, když si myslel, že na ETH by mohlo být nahlíženo jako na „Yahoo blockchainu“. Podle tohoto uživatele by naopak ETH mohlo být „Windowsem blockchainu“.

Know Your Customer vs. Know Your Company: Ověřování by mělo fungovat oboustranně

Zdroj: zycrypto.com

1 Komentář

  1. QuarkChain

    Pokud hledáte zajímavý altcoin doporučuji mrknout na QuarkChain. Mainnet je již spuštěn a vše běží podle plánu. Momentálně QuarkChain díky technologii sharding je schopen zpracovat až 50 000 transakcí za sekundu a v blízké budoucnosti slibuje až 1 milion transakcí za sekundu! Velice zajímavá příležitost vytvořit tokeny právě na síti QuarkChain, která bude podporovat tzv. multi-native tokeny (tokeny, které budou vytvořené na QuarkChain blockchainu budou také sloužit jako poplatek v síti.) A mnohem více zajímavých a inovativních funkcí, QuarkChain má i vlastní CZ/SK FB skupinu pokud byste měli zájem o více informací. 🙂

Odpovědět

Téma od: Anders Norén