Přetrvávající recese a krvácející trhy nenechaly žádnou kryptoměnu na pokoji. Nedávný 51% útok na síť Ethereum Classic (ETC) otřásl kryptoměnovou komunitou. Mnoho investorů a kryptonadšenců reagovalo odkloněním se od ETC a očekávalo se, že to tuto kryptoměnu silně poznamená. Nicméně srovnání vývoje ETC a jeho bratrance Ethereum (ETH) odhaluje zajímavé skutečnosti.

Při porovnávání cenového vývoje ETC a ETH přišel Kevin Rooke na zajímavé závěry, se kterými se podělil na sociální síti Twitter:

„Minulý týden společnost Coinbase informovala o 51% útoku na Ethereum Classic se škodou v hodnotě více než $1 milionu. Od té doby však Ethereum Classic překonalo Ethereum o 7 %. WTF.

Nedávno kryptoměna Ethereum Classic čelila 51% útoku od hackerů, což vyvolalo mnoho otázek a pochybností o bezpečnosti digitálních aktiv. Stále není známo, kdo stojí za 51% útokem. Zajímavé je, že hackeři vrátili tokeny v hodnotě $100,000. Někteří kryptonadšenci si myslí, že za útokem stojí white hat hackeři (tzv. dobří hackeři), kteří chtěli upozornit na zranitelnost ETC sítě. Jsou to však jen dohady a pravá motivace útočníků zůstává momentálně neznámá.

A

Statistiky, které předložil uživatel Kevin Rooke, poukazují, že Ethereum Classic (ETC) kleslo na ceně méně než Ethereum (ETH), a to i přesto, že se stalo obětí 51% útoku.

Rooke shromáždil údaje o ETH a ETC 7. 1. a 13. 1., které následně porovnal. ETC za toto období zaznamenalo pokles o 16.7 % zatímco ETH až o 23.4 %. ETH tedy mělo horší týden než ETC, které mělo po útoku zastavené transakce na více než půl dne.

Jaká je příčina?

Jedno z možných vysvětlení horší situace ETH může tkvít v nedávno odloženém Constantinople hard forku. Ten se zdá být pro vývojáře ETH tuhým oříškem, neboť se nejedná o první posunutí této aktualizace. To si uvědomuje i kryptokomunita, která na odložení mohla reagovat zvýšenou opatrností vůči investicím do této kryptoměny.

Osm nejzajímavějších transakcí Bitcoinu

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: twitter.com