Před pár dny začal generální ředitel Tesly Elon Musk konverzaci s Vitalikem Buterinem ohledně sítě Ethereum. Výměna názorů proběhla přes sociální síť Twitter. Zdá se, že Musk se v ní snažil Vitalika mírně popíchnout.

Musk začal jednoduchým tweetem „Ethereum“ a o pár minut později pokračoval písmeny „jk“ (just kidding, což v překladu znamená „žertuji“). Buterin následně odpověděl na tento post pozvánkou Muska na říjnový Ethereum Devcon, na což Elon Musk odpověděl otázkou:

„Co by mohlo být vyvinuto na Ethereum síti?“

Vitalik Buterin mu obratem odpověděl:

„Globální přístupný finanční systém včetně plateb, uložení hodnoty, ale i vyspělejších věcí jako je pojištění. Hovoříme také o vytváření peer-to-peer trhu pro internetové připojení a o systému, který by byl vhodný pro lidi s omezenými zdroji. Umožnilo by to efektivně zavést systémy reputace, identity a kreditní systém pro lidi, jako jsou např. uprchlíci.“

Vitalik se ve své odpovědi tedy zmínil, že Ethereum by mohlo být použito na vývoj:

  • p2p trhu pro internetové připojení nebo sítě,
  • systém identity, reputace a kreditní systém pro ty, co nemají dostatek zdrojů, například uprchlíci,
  • decentralizované DNS alternativy,
  • kryptoekonomické / mikroplatbové systémy pro odměňování vydavatelů s dobrým obsahem,
  • testování základů pro nové návrhy trhu, např. časté aukce šarží, kombinatorické aukce, automatizování tvůrci trhu.

Vitalik pokračoval v diskusi s Elonem a zmínil i mnoho dalších věcí. Například platformu, která automaticky podá pojistnou událost na pomoc v oblastech postižených hurikánem, kdyby v nich byla vyhlášena výstraha. Zmínil se také o cíli předcházet spamům na sociálních sítích a o možnosti použití Ethereum účtu na přihlášení se do Facebooku, aby se tak vyhnulo zprostředkovatelům.

Buterin tak předestřel mnoho návrhů a potenciálu pro Ethereum síť. Plánuje Elon Musk spolupracovat s Etherem na jeho vývoji, nebo byl Elon pouze zvědavý, jaké jsou Vitalikovy plány? Prozatím se zdá, že jejich konverzace již skončila, ale vždy je tu šance, že ji jednou opět otevřou.

Ztrácí Ethereum svou reputaci a vedoucí postavení?

Ethereum stále čeká na svou cenovou explozi

Ti, co poctivě sledují dění na sociálních sítích a vývoj cen kryptoměn, možná čekali, že i taková nevinná konverzace mezi předními jmény z oblasti virtuálních měn a technologií by mohla aspoň trošku vytlačit cenu Etherea (ETH) nahoru. Když Elon Musk ještě v dubnu zažertoval, že je výkonným ředitelem Dogecoinu, jeho cena se zvýšila. Komunita okolo Ethereum blockchainové sítě už déle čeká, kdy se ETH konečně podaří narůst na ceně, jak se v rámci býčího období na trhu podařilo například Bitcoinu (BTC)Litecoinu (LTC) či Binance Coinu (BNB). Většina ETH nadšenců čekala, že ta chvíle přijde s jedním z dosažených cílů sítě.

Amazon má nový blockchainový nástroj

Podle zpráv z NewsBtc Amazon vytvořil Amazon Managed Blockchain nástroj, který podniky mohou použít na vytvoření a správu škálovatelných blockchainových sítí.

Amazon, největší platforma elektronického obchodu na světě, uvedl, že Ethereum je „vhodné pro vysoce distribuované blockchainové sítě, kde je důležitá transparentnost údajů pro všechny jejich členy“.

Tato zpráva o podpoře blockchainu přišla den poté, co Vitalik odpověděl Elonovi, přičemž uvedl možnosti použití Ethereum platformy. Pro ETH to je dobrá zpráva a výsledná poptávka tak může pomoci zvýšit jeho cenu nad $190. Podle Vitalika tak světově největší internetová platforma může nabídnout platformu vhodnou pro vysoce distribuované blockchainové sítě, kde je důležitá transparentnost údajů.

Bohužel ani tato zpráva nedokázala dostatečně pohnout cenou ETH. Jiné kryptoměny reagovaly větším cenovým nárůstem než BTC, který se vyšplhal nad hranici $5,600. Momentálně se ETH obchoduje za cenu $175.

Budoucnost je ve smart kontraktech, ale chybí dostatečná škálovatelnost

V moderním světě technologií si blockchain už našel své místo. A právě zde je i šance pro Ethereum síť, která je nejlepším poskytovatelem smart kontraktů. Chybí jí však dostatečná škálovatelnost, která je klíčovým faktorem a kamenem úrazu u mnoha blockchainových sítích.

Vývojářský tým Etherea má však pro tento problém řešení. Momentálně se snaží ukončit implementaci zlepšení sítě a odstranění daného problému. Další verze Etherea, Serenity, by měla být spuštěna do roku 2020. Vývojáři věří, že Serenity odstraní problém škálování a umožní tak Ethereu dosáhnout svého plného potenciálu.

Ethereum Devcon4 v Praze: Serenity, decentralizovaná revoluce a úžasná komunita!

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk

Zdroj: cryptodaily.co.uk