Aktuality, Altcoiny

EOS platforma přitahuje pozornost decentralizovaných aplikací (dApps)

Kryptoměnová platforma a coin EOS se v poslední době těší značné pozornosti. Dá se říci, že tak atraktivní jako je nyní, ještě nikdy nebyl. V tomto případě nemáme na mysli EOS jako investiční příležitost, ale jako dApps (decentralizované aplikace) platformu. Ta již úspěšně hostí první aplikace od spuštění mainnetu 2. června 2018.

Naposledy se EOS se svou cenou nacházel pod úrovní $5 v březnu tohoto roku. Šílenství kolem spuštění EOS mainnetu a ukončení tak nejdéle trvajícího ICO procesu vypumpoval cenu na ATH hodnotu $22.89. V den spuštění mainnetu a ještě pár dní poté se EOS trápil se závalem kritických chyb či s volbou producentů bloků. Po úvodních problémech byl EOS spuštěn do plného provozu a první aplikace jsou již aktivně nasazovány a testovány i na této platformě.

Nové aplikace na EOS platformě

Mezi kategoriemi decentralizovaných aplikací spouštěných na EOS platformě jsou nejoblíbenější hry, vzdělávání, charita, vývojářské nástroje, peněženky či média. Některé projekty, které měly v úmyslu vyvíjet svůj produkt na Ethereum blockchainu, se aktuálně obracejí na EOS. Zaběhnuté projekty dokonce přemýšlejí  o změně a přesunu na EOS blockchain.

Kategorizována infografika běžících dApps na EOS blockchainu

Při dalším pohledu na infografiku můžeme odhadnout celkový počet dapps, které byly doposud vyvinuty na EOS platformě, něco kolem 100. Vidíme také, že jsou tyto aplikace dále kategorizovány do následujících celků:

Peněženky Datové služby
Hry
Zdravotní péče
Burzy Hudba
Vývojářské nástroje Sidechainy
Vzdělání Autorská práva
Airdropy Bezpečnost
Média Služby
Charita Spotřeba
Nábor FinTech
Sociální sítě

Čínská vláda prostřednictvím Čínského elektronického informačního průmyslu (CCID), který vytváří svůj vlastní veřejný rating kryptoměn, zařadila EOS na pozici číslo jedna již dvakrátJedná se o seznam nejlepších blockchainových platforem podle tří kategorií – technologiepoužitelnost a inovaceEOS dokázal předběhnout projekty jako EthereumNebulasNEO a Stellar, a zůstává tak i po dvou kolech na čele tohoto žebříčku.

Co lze očekávat od EOSu dál?

Vzhledem ke skutečnosti, že řada společností si vybírají EOS za svou blockchain platformu před Ethereem, člověk je v pokušení dospět k závěru, že jeho současná cena je výrazně podhodnocena. Samozřejmě i EOS je obětí neschválení Bitcoin ETF a celkové recese kryptoměnového trhu. Aktuálně je cena EOSu o skoro 80 % v mínusu oproti ATH, kdy byla na hodnotě $22.89.

Současná hodnota může být však dobrým vstupním bodem pro každého  kryptoinvestora, kterému se v březnu nepodařilo získat nějaký EOS, když byl rovněž na úrovni pod $5. Oči se však aktuálně upírají spíše na Bitcoin a to, zda rozhodne  SEC ve věci Bitcoin ETF pozitivně, anebo negativně.

Je skvělé vidět novou platformu, jak se úspěšně staví na vlastní nohy. Konkurence na poli kryptoměnových platforem může přinést například výrazné zrychlení transakcívyšší výkon sítě, zajímavější konsensus mechanismy a jiné.

Přeloženo ze slovenského originálu, který byl publikován na našem webu kryptoportal.sk

Pokud již nechcete, aby Vám unikaly novinky ze světa kryptoměn v českém jazyce, dejte like na naši facebookovou stránku

Zdroj: cryptonewmedia.press

1 Komentář

  1. Rob

    Děkuji za článek! Chci upozornit na chybu ve větě „Aktuálně je cena EOSu o skoro 80 % v mínusu oproti ATH, kdy byla na hodnotě $4.82.“. Před číslem chybí asi dvojka. 🙂

    EOS je v podstatě další možností využití blockchainu se sníženou decentralizací. Výhodou budiž výkon a manipulační prostor při řešení chyb, nevýhodou jednodušší fyzická zranitelnost na základě rozhodnutí například vlád. Rozhodně nenahrazuje Ethereum. Je to prostě zcela jiná filozofie blockchainu…

Odpovědět

Téma od: Anders Norén