Za posledních 24 hodin se toho v kryptoměnovém světě mnoho nezměnilo. Každý malý dosažený zisk se opět proměnil na celkovou ztrátu a trh je již delší dobu v červených číslech. Bitcoin se svou 38,5 procentní dominancí táhne dolů všechny ostatní altcoiny. BTC se momentálně snaží udržet nad hranicí 7,300 dolarů a v době psaní článku se jeho cena pohybuje na úrovni $7,330.

Je zřejmé, že na všech kryptoměnových trzích stále převládá zvýšený negativní tlak. To vše úzce souvisí s tím, jak manipulátoři a spekulanti nadále tlačí cenu Bitcoinu dolů. Samozřejmě, to není v žádném případě dobré, ale tato recesivní situace přetrvává již delší dobu. Zdá se, že k nějaké pozitivní změně na ceně BTC a altcoinů v dohledné době nedojde.

Pokles ceny BTC pravděpodobně ještě nekončí

Včera večer (26.5) ještě došlo ke krátké pozitivní dynamice, když se cena Bitcoinu dostala opět nad úroveň 7,500 dolarů a možná někteří doufali, že se budeme radovat z víkendového růstu. Jak to již obvykle bývá, byl to jen krátký uptrend, který byl do značné míry celý znegovaný. BTC má na úrovni $7,600 velmi silnou rezistenci, a tak cena opět klesla pod $7,400. Nyní se BTC snaží udržet jakoukoliv dynamiku nad  $7,300.

S další čistou ztrátou  -2.87% za posledních 24 hodin je zřejmé, že věci v současnosti nevypadají docela růžově. Cena Bitcoinu trvale ztrácí hodnotu téměř každý den v průběhu roku 2018 a zdá se, že udržet se nad hladinou $7,000, bude téměř nemožné. Zda se věci budou vyvíjet v tomto negativním směru, zůstává trochu nejasné, protože ve světě kryptoměn je možné všechno. Momentálně vycházíme jen z negativního sentimentu, který se na trhu udržuje již delší dobu.

Vývoj ceny BTC za posledních 24 hodin

Dokonce můžeme pozorovat i pokles na 24-hodinovém obchodovaném objemu BTC, i když to není úplně neobvyklý jev během víkendu. Konkrétněji, objemy obchodování se všemi kryptoměnami se snižují. Když klesne objem obchodování při Bitcoině, altcoiny tento trend dříve nebo později následují také, a to je přesně to, co se aktuálně na trhu děje.

Binance zůstává největší burzou podle objemu obchodování BTC s párem USDT. Burze OKEx patří druhé i třetí místo s páry BTC/USDT a TRUE/BTC. Bitfinex je jediná burza z první pětky, která nabízí fiat měnový pár BTC/USD. Zmíněnou pětku uzavírá burza Huobi s párem BTC/USDT. Je zřejmé, že do Bitcoinu momentálně nepřitékají žádné skutečné peníze na zastavení odlivu, i když se tato situace může v nejbližším týdnu změnit.

Vývoj tržní kapitalizace za posledních 24 hodin

Indikátory:

  • Hlavní úroveň supportu BTC: $7,200 
  • Hlavní úroveň rezistence BTC: $7,600

Ethereum rovněž zůstává v downtrendu

Ethereum jako druhá největší kryptoměna a platforma hostící drtivou většinu ICO na tom také poslední dny až týdny není velmi dobře. V páru ETH/USD se včera nepodařilo prolomit úroveň rezistence na ceně $610 a $615, což zapříčinilo ústup na úroveň $570, kde se přibližně nacházíme i v tomto okamžiku.

Vývoj ceny ETH za posledních 24 hodin

Selhání přesunu nad úroveň $600 by mohlo vyvolat velký tlak na ETH investory a cena by mohla pokořit i momentálně silný support na hladině $570. To by znamenalo opětovné testování supportu na úrovni $550. Celková nálada nejen na ETH trhu zůstává klesající (bearish).

Indikátory:

  • Hlavní úroveň supportu BTC: $575
  • Hlavní úroveň rezistence BTC: $600

McAfee a jeho pozitivní vyhlídky

John McAfee patří k snad největším proponentům Bitcoinu a kryptoměn. Jeho názory jsou v komunitě brány už s rezervou, ale určitě nepodceňovat jeho sociální dopady. McAfee se vrátil s další vlnou odvážných předpovědí o směřování vývoje cen některých kryptoměn. Ve svém tweetu technologický aktivista a expert na internetovou bezpečnost uvedl pět kryptoměn, které podle něj zažijí obrovský letní nárůst. Tento tweet obsahoval i některé politické předpovědi o zahraničních vztazích USA.

Závěr

Zatím zůstává trochu nejasné, jaká bude blízká budoucnost pro vývoj ceny Bitcoinu a hlavních altcoinů. Na grafech můžete vidět prakticky identický vývoj i pro BTC i pro ETH. Sentiment na trhu pravděpodobně zůstane ještě nějaký čas negativní, a proto doporučujeme trh pozorně sledovat v případě, že chcete nakoupit za nejlepší možné ceny.