V současné době bohužel nemáme k dispozici žádný způsob, který by zjistil, jaký by mohl mít Bitcoin dopad ve světě, pokud by byl používaný opravdu globálně a na každodenní bázi běžných občanů. Mnozí ovšem věří, že by táto forma peněz pomohla národům třetího světa a pomohla by ekonomice. Je zde ale značné procento kritiků, kteří mají moc ovládat skrze média myšlení běžných lidí. Dočkáme se někdy změny finančního systému, jak jej dnes známe?

CEO Binance Changpeng Zhao: Kryptomarket ještě zažije tisícinásobný nárůst!

Nová technologie, nové myšlení

V dnešním světě se většina kritiků pokouší definovat Bitcoin pomocí analogií – porovnávají ho s věcmi, které již znají, jako jsou akcie, komodity a služby PayPal.

„Stejně jako automobil byl poprvé popsaný jako „kočár bez koní”, tak je dnes prezentovaný Bitcoin. A to převážně jako digitální pseudo-peníze, které nejsou podporované žádnou vládou.”

V podobném duchu je v médiích diskreditovaný i mining. Opakují se většinou stejné titulky článků ohledně nadměrné spotřeby energie a budoucího dopadu na naši zemi. Obavy spojené s bankovním systémem jsou však záměrně ignorované a média se zaměřují pouze na to samé.

Bitcoin není jako fiat peníze, které udržují dnešní ekonomiku. Má vlastnost zdravých peněz. Na rozdíl od běžných měn je deflační, nezdvojnásobitelný a nesplatitelný. To z něj činí naprosto novou věc a k pochopení jeho potenciálu je nutno i nové myšlení. Nové myšlení asi NEMŮŽEME hledat u starší generace, proto rozvoj digitálních aktiv do běžného života bude budoucností dnešní mladé generace.

„Celosvětová nadvláda dolaru, inflace a keynesiánské myšlení (myšlení ospravedlňující zásahy státu do veřejné ekonomické sféry) utvářely hospodářskou ekonomiku po celé generace. Novou normou se stává trvalé kvantitativní uvolňování (QE), a dokonce i záporné úrokové sazby. Není tedy divu, že něco jako Bitcoin je pro většinu lidí dnes nepochopitelné.“

Proč někteří lidé stále nechápou kryptoměny?

Inflační měnová politika nutí společnosti k tomu, aby přemýšlely nad budoucností. To v podstatě znamená, že společnosti pronásledují vidinu stoupajících grafů a tlačí se do rychlých čtvrtletních zisků, půjčování levných peněz a dělají všechno, aby za každou cenu rostly.

Inflační peněžní jev má za následek tzv. Cantillonův efekt, kdy ti, kteří jsou nejblíže k peněžním tiskárnám, určují tón ekonomické aktivity.

Možná by bylo moudré se nezaměřovat na to, zda Bitcoin „plýtvá” více či méně elektrické energie než dnešní finanční systém. Místo toho bychom se měli zaměřit na to, co v dnešní ekonomice nefunguje, nebo nefunguje dostatečně efektivně, a zda by Bitcoin a další digitální aktiva tyto problémy nevyřešily.

Zdroj: cryptodaily.co.uk