V době, kdy kryptoměny zaznamenaly korekce cen, se dominance bitcoinu (BTC) i navzdory komentářům finančních institucí a vládních orgánů vyšplhala na své více než dvouleté maximum. Bitcoin a kryptoměny obecně poslední dobu čelí útokům ze strany politiků a vlád.

Začal s tím americký prezident Donald Trump, který kryptoměnový trh pojmenoval „méněcenným“. Šéf Federálního rezervního systému si zase vzal na mušku bitcoin, kryptoměnový průmysl a plán Facebooku spustit vlastní kryptoměnu. Nejnovějším zastáncem zákazu kryptoměn je i americký ministr financí Steven Mnuchin.

Kryptoměny čelí kritice

Podle nových zpráv Steven Mnuchin věří, že kryptoměny by mohly znamenat riziko pro národní bezpečnost a mohly by být zneužívány pro finanční terorismus, obchod s drogami, daňové úniky a kyberkriminalitu. Všechno jsou to už tisíckrát vyslovená obvinění, která se na kryptoměny snášejí v pravidelných intervalech. Mnuchin také nepovažuje plány Facebooku spustit vlastní digitální měnu za nejlepší nápad.

Analytici naopak předpovídají pro BTC růst jeho ceny. Hlavní vědec ve forenzní společnosti Elliptic Tom Robinson řekl, že vládní postoj proti BTC a kryptoměnám byl očekávaný, neboť se jen zdálo, že BTC podporují. Dále řekl, že vlády už mají platné zákony proti praní špinavých peněz.

Bitcoin a ostatní altcoiny opět klesají

Bitcoin se ještě v pondělí obchodoval na ceně okolo $11,000, neudržel se tam ale dlouho. Chvíli se ještě pohyboval v rozmezí $10,600 a $10,700. Růst ceny BTC nad $10,000 představoval pro kryptoměny potřebné oživení. Silný a stabilní BTC by mohl přinést stabilizaci cen i pro ostatní kryptoměny.

Aktuální pokles ceny BTC pod $10,000

Cena BTC však opět klesá a dostala se pod hranici $10,000 až na úroveň  $9,365. Dominance BTC je 65.8 %. Hranice 60 % byla pokořena ještě koncem června 2019. Pokud by se dostala na úroveň 70 % a ostatním altcoinům tak nechala zbývajících 30 %, znamenalo by to začátek konce altcoinů

Predikce ceny BTC jsou stále optimistické

Výzkumníci a analytici poznamenali, že dominance BTC je už jakousi normou pro kryptoměnový trh. Bitcoin dominuje kryptoměnovému trhu až 90 % času jeho existence. Dominance bitcoinu mohla padnout pod 50 % jen ojediněle, jelikož cena BTC přímo ovlivňuje ostatní kryptoměny.

Navzdory mírné korekci ceny BTC jsou jeho vyhlídky do blízké budoucnosti pozitivní. Nepředpokládá se ztráta jeho dominance nad kryptoměnovým trhem. Naopak se očekává, že jeho cena do konce roku dosáhne úrovně $15,000. Tato hranice se nezdá být nereálná, i když na jeho cestě bude pár těžkých okamžiků. V období dalších dvou let se předpokládá, že jeho cena poroste až na úroveň $30,000.

Koupě bitcoinu přinesla od jeho vzniku až 98% šanci na zisk!

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk

Zdroj: smartereum.com