Litecoinu (LTC) se minulý týden zadařilo a z TOP 20 kryptoměn vydělal nejvíce. Ze zkušenosti však víme, že tak, jako i u jiných cenových pumpách, i zde je možnost, že cena začne opět klesat. Zdá se, že LTC za posledních 24 hodin nezaznamenal nárůst, což indikuje, že hybnost, která tlačila cenu na nedávné výše, pominula. Tak jak se bude LTC dařit tento týden?

LTC minulý týden zlomil svůj dvouměsíční průměr

Vyhlídky LTC na tento týden závisí na tom, zda dokáže vytrvat nad hranicí svého 200denního průměru, což je aktuálně cca $44. Poslední dva měsíce se LTC obchodoval za cenu pod touto hranicí, která se chovala jako hlavní rezistentní level (přibližně $33). Minulotýdenní pumpa však dokázala LTC posunout prudce vzhůru a potěšila tak nejednoho držitele či investora této kryptoměny.

Vývoj ceny LTC za poslední týden. Zdroj: coinmarketcap.com

Jaké scénáře můžeme tedy očekávat?

Pokud se LTC podaří udržet tento level dalších 24 – 48 hodin, tak je šance, že cenový nárůst bude pokračovat a tato kryptoměna od Charlie Leeho se na trhu dostane do střednědobého bull marketu. Mohlo by to indikovat, že Litecoinový trh stále dokáže držet krok s případným prudkým cenovým nárůstem. Rovněž by se tím mohla opět zvýšit důvěra investorů, kteří už téměř ztratili víru v LTC čekajíc na jeho vývoj, a tím zvýšit nákupní objemy.

Charlie Lee: Zvýšení zaměnitelnosti a implementace soukromých transakcí do Litecoinu

V případě, že LTC v nejbližších 24 – 48 hodinách spadne pod tento cenový level, mohlo by to být signálem, že recese opět ovládla trh. To by mohlo pro LTC znamenat pád na mnohem nižší cenové úrovně, než byly ty poslední. A to ze dvou důvodů. Zaprvé by to znamenalo, že medvědí trh má stále navrch, což by způsobilo odchod těch, kterým se minulý týden zadařilo. Tento prodejní tlak by přinesl vzrůst hodnoty LTC, avšak celková slabost trhu by znamenala pokles ceny LTC.

Dalším faktem je, že po minulotýdenním růstu ceny by investoři mohli očekávat masivní pokles ceny. V takovém případě, pokud cena klesne pod jeho 200denní průměr, to bude znamenat slabost kryptoměny. Několik investorů by tak mohlo nakoupit krátké pozice LTC. To by posílilo medvědí hybnou sílu LTC a stlačilo cenu dolů, kolem $20 a bez podpůrného levelu. Vysoký počet krátkých objednávek by mohl vést k obrovskému volnému pádu hodnoty LTC.

V podstatě je krátkodobá hodnota LTC silně závislá na tom, jak se pohybuje okolo 200denního klouzavého průměru na týdenním grafu. Přesto je dlouhodobá vyhlídka LTC pozitivní.

EMA 200 – Klouzavý průměr na týdenním grafu LTC

Závěr

S Litecoinem se děje toho tolik, že jeho šance na úspěch jsou velmi vysoké. Například Litecoin Lightning Network roste exponenciálně, což je plus pro dlouhodobé přijetí LTC. Navíc Litecoin čeká v polovině srpna halving, který zvýší náročnost a zohlední dynamiku nabídky a poptávky LTC. Vzhledem k tomu, že na celém trhu roste býčí cítění, hodnota LTC může růst exponenciálně.

Které kryptoměny přežijí altcoinovou apokalypsu?

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: cryptorecorder.com