Společnost Bitpanda se spojila s firmou GlobalWebIndex na vypracování detailního průzkumu o evropských držitelích kryptoměn. Výzkum probíhal v 17 evropských zemích. Cílem zprávy bylo načerpat široké spektrum údajů a nastínit holistický obraz evropských investorů v oblasti kryptoměn. Cílem bylo poskytnout pohled na postoje a chování, které je odlišuje od průměrného investora.

Mezi hlavní zjištění výzkumné zprávy patří:

  • Držitelé kryptoměn jsou obvykle mladí, vysoce vzdělaní muži s vysokými příjmy, kteří pracují v evropských centrech v oblasti IT, strojírenství nebo financí.
  • Tento stereotyp čelí zvyšující se rozmanitosti. 1 z 5 držitelů kryptoměn jsou ženy a 40 % z nich je starších než 35 let.
  • Evropští držitelé kryptoměn jsou technicky zdatní, mají vyšší disponibilní příjem a mají sklon k riskování.
  • Zajímají se o novinky z této oblasti a mají silný zájem ještě více zlepšit nebo posílit svou ekonomickou situaci.

„Chtěli jsme demystifikovat lidi, kteří formují kryptoměnový průmysl. Doufám, že tato zpráva pomůže všem lépe pochopit, kdo jsou tito lidé, jaké jsou jejich postoje, jakož i jejich životní styl, finanční a investiční chování,“ říká Eric Demuth, generální ředitel společnosti Bitpanda.

Zpráva potvrzuje, že držitelé kryptoměn mají větší pravděpodobnost podstupování rizik, oceňují nejnovější technologické produkty a snaží se chránit své soukromí. Zatímco většina držitelů kryptoměn jsou muži, jeden z každých pěti majitelů kryptoměn jsou ženy. To je mírně v protikladu s dalšími podobnými průzkumy, které ukazují, že rodové složení kryptoměnových investorů je z 90 % mužské.

Jason Mander, vedoucí výzkumu v GlobalWebIndex, komentuje:

„Pokud jde o postoje, mezi muži a ženami je jen velmi malý rozdíl. Mírné rozdíly jsou ještě menší, když porovnáváme držitele kryptoměn s širokou veřejností.“

O Bitpandě

Bitpanda je fintech společnost se sídlem ve Vídni, v Rakousku. Byla založena v roce 2014 a její zakladatelé jsou Eric Demuth, Paul Klanschek a Christian Trummer. Společnost je silným zastáncem inovativní síly kryptoměn a technologie blockchain. Posláním společnosti je zbourat investiční bariéry a přenést finanční produkty do 21. století. Bitpanda má v současnosti více než milion uživatelů a více než 120 členů ve svém týmu. S licencí poskytovatele platebních služeb PSD2, nejmodernější bezpečností a jednoduchým uživatelským rozhraním se Bitpanda rozrostla na populární obchodní platformu pro začátečníky i experty. Uživatelé mohou nyní obchodovat s Bitcoinem (BTC), Ethereem (ETH), zlatem a více než 20 dalšími digitálními aktivy.

Obsah tohoto článku je sponzorován. KryptoPortal za tento obsah nezodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za propagované produkty. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum předtím, než učiní jakékoli kroky týkající se zmiňovaných společností či produktů.