Anonymní kryptoměně Dash se v posledních měsících nedaří dostat do středu pozornosti i přes její silné marketingové kampaně. Dash byl totiž zastíněn záplavou nových projektů s vyšším potenciálem na několikanásobné zvýšení cen. Přesto však Dash zůstává jednou z nejvýznamnějších kryptoměn, která patří do top 20 nejsilnějších kryptoměn podle tržní kapitalizace.

Vývoj ceny Dash

Za posledních 7 dní byl Dash relativně stabilní bez silnějších výkyvů. Avšak ve srovnání se situací na začátku dubna, kdy se cena pohybovala na úrovni $300 si výrazně polepšil. V současnosti se obchoduje za $471tržní kapitalizací téměř $3.8 miliardy. Denní objem obchodování je $108.6 milionů, což představuje téměř 50% nárůst oproti hodnotám ze začátku dubna. Prosincové ATH v podobě úctyhodných  $1642.22 je momentálně v nedohlednu, ale trh se rovněž stále nevrátil na úroveň z konce minulého roku.

Vývoj ceny Dash od začátku dubna tohoto roku.

V tomto bodě je však obchodní profil Dash poměrně nepříznivý. Nejaktivnější kryptoměnová burza pro Dash zůstává HitBTC, která však nemá v kryptosféře nejlepší reputaci. Obchodování na přední burze Binance je mimořádně nízké. Dash, který byl obzvláště populární v létě roku 2017, ztratil některé důležité pozice a jeho přidání do Coinbase je nyní ještě nepravděpodobnější.

Dash a jeho budoucnost

Vývojářský tým Dash se momentálně plně soustředí na revizi své struktury uzlů (nodů). V současnosti se Dash spoléhá na kombinaci mining (těžebních) a staking uzlů (stake nodes) pro ověřování transakcí a verze blockchain sítě. Dash Core Team však již pracuje na jiném protokolu pro komunikaci s uzly pomocí samotného blockchainu, který bude testovat aktivní uzly.

Podrobněji o kryptoměně Dash se dozvíte v našem článku.

Dash momentálně prochází i reorganizací a rozšiřováním svých struktur o nové komunitní manažery, marketéry, a dokonce by měl být zaměstnán nový technický ředitel (CTO – Chief Technical Officer).

Závěr

Navzdory snahám ze strany DASH o pozitivní image v kryptosféře, může být tato kryptoměna silně zasažena japonským rozhodnutím o zákazu obchodování s anonymními kryptoměnami. Toto japonské rozhodnutí zakázat kryptoměny s technologií, která skrývá původ transakcí, přišla po masivní krádeži kryptoměny NEM z Coincheck burzy. Naštěstí odcizené XEM byly vysledovatelné. Avšak v případech anonymních kryptoměn jako Monera a Dash takové identifikování ukradených mincí je více než nepravděpodobné.

Příští cenový vývoj bude do značné míry záviset na zmíněném rozhodnutí ze strany Japonska, ale také na tom, zda se Dashi podaří dostat se ze stínu do sféry populárních kryptoměn.

Zdroj: cryptovest.com