Množství lidí, kteří se pohybují v kryptoodvětví, upozorňuje, že úspěch společnosti Ripple se nemusí automaticky promítnout i do ceny jejich nativního tokenu XRP. Narážejí tak na fakt, že Ripple se primárně orientuje na bankovní a finanční sektor, kde se snaží nabízet inovativní řešení. Ta se týkají především přeshraničních plateb, či remitencí, při jejichž použití XRP není nezbytné.

Rozšíří se reálné využití XRP?

Díky projektům RippleNet nebo xRapid už tato americká společnost získala na svou stranu několik významných bank. Ani jedno z uvedených řešení však nemá přímý vztah s jejich nativním tokenem, takže otázka reálného využití XRP mimo bankovní sektor zůstává stále na místě.

Aktuálně však přichází z tábora XRP dobrá zpráva. Travala.com, přední platforma, která se zaměřuje na hotelové rezervace, oznámila podporu XRP. Díky tomu mohou všichni klienti využívající tento portál zaplatit za rezervaci ubytování i pomocí XRP.

Rezervujte si ubytování pomocí kryptoměn

Aktuálně má Travala v nabídce více než 550,000 možností ubytování v 210 městech na světě. Co se týče možnosti platby, XRP se přidalo k zaběhnutým kryptoměnám jako BitcoinLitecoinEthereum či DASH. Původně byl celý projekt nabídky ubytování koncipován jako standardní webová stránka. Začátkem tohoto roku se však představitelé Travala.com rozhodli přejít na technologii blockchain, kterou jim zajišťuje NEO.

Zajímavostí je, že Travala má od konce května 2018 i vlastní  token AVA. Ten byl na trh uveden přes ICO, přičemž momentálně je jeho hodnota přibližně $0.13, což je 63% pokles oproti ceně, za kterou se prodával během ICO.

Přestože platforma podporuje platby ve více kryptoměnách, právě použití nativního AVA tokenu umožňuje klientům získat výhodnější ceny za poskytované služby. Token je však aktuálně obchodovatelný pouze na dvou burzách – KuCoin a SwitchNeo Network.

ČTĚTE TAKÉ:

Záhadné sídlo burzy KuCoin trápí investory

Viceprezident Ripple: Za úspěch vděčíme našemu pragmatismu

V nedávném rozhovoru pro technologicky portál PCMag uvedl produktový viceprezident společnosti Ripple Asheesh Birla, že jejich společnost zaznamenává úspěch především díky svému otevřenému přístupu snaze hledat průsečíky mezi digitálními aktivy a tradičním bankovním sektorem.

Podle jeho slov nemá „anti-fiat“ postoj, který mnozí přívrženci kryptoměn zastávají, žádnou budoucnost. Tu vidí právě v propojení obou světů s cílem využít zaběhnuté struktury finančních institucí a přinést do nich inovativní řešení v podobě rychlých a levných plateb, kterými jsou kryptoměny známé.

„Rozhodli jsme se spolupracovat s finančními institucemi, a myslím si, že se to vyplatilo. Zatímco v roce 2013 Bitcoinoví maximalisté tvrdili, že nepotřebují žádnou vládu, banky, ani korporace, tento přístup již dnes nefunguje a nemá budoucnost. Práce s finančními institucemi a regulátory je sice dlouhá cesta, ale je rozhodně správná,“ vysvětluje Asheesh Birla.

ČTĚTE TAKÉ:

Vitalik Buterin: Kryptoměny a fiat měny by měly spolu koexistovat, nikoli si konkurovat

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: icoexaminer.com