Kvůli rostoucímu počtu kryptoburz, které v důsledku dodržování zákonů zabraňujících praní špinavých peněz zavádějí stále přísnější KYC (Know Your Customer) standardy, jsou lidé, kteří si cení své soukromí, nuceni ohlížet se po jiných alternativách. Až donedávna byl nejpopulárnějším řešením finský startup LocalBitcoins. Koncem března tohoto roku jsme vám však přinesli informaci, že i tato platforma začne od svých klientů postupně vyžadovat osobní údaje.

Po dvou měsících služba přistoupila k dalšímu nepopulárnímu kroku. Ze své platformy stáhla možnost osobního nákupu či prodeje kryptoměn. LocalBitcoins, který své služby nabízí v 248 zemích světa, ještě nevydal žádné oficiální stanovisko, takže je možné, že jde pouze o dočasnou změnu. Každopádně, pokud vám nevyhovuje ideologické směřování této platformy, níže vám přinášíme čtyři zajímavé alternativy, využitím nichž můžete nadále prodávat kryptoměny bez nutnosti sdílení vašich dat.

Na burze Boltz, která využívá Lightning Network, můžete obchodovat v naprosté anonymitě

HODLHODL

HODLHODL byla první non-custodial peer-to-peer službou. Na trhu působí od února 2018. A kromě možnosti zadávat nabídky v podobě prodeje kryptoměn, či vyhledávání prodejců v případě záměru nakoupit, poskytuje i OTC desk. Jde tak o jedinou platformu, která umožňuje nákup a prodej kryptoměn bez nutnosti poskytování osobních údajů a bez limitu zobchodovaných objemů.

Stránka nabízí přehledné a intuitivní menu, kde si pár kliknutími můžete vybrat, zda chcete nakupovat nebo prodávat. Následně vyberete vámi zvolenou lokalitu, částku, typ platby a způsob, jakým ji uskutečníte. Stránka vám na základě vámi zadaných kritérií vyhledá odpovídající nabídky, respektive poptávky.

Link na web HODLHODL: hodlhodl.com

Zdroj: hodlhodl.com

PAXFUL

Podle mnohých je PAXFUL nejlepší alternativou vůči LocalBitcoins. Uživatelům nabízí nejen dobrou zákaznickou podporu (24/7), ale především obrovské množství platebních metod. Nevýhodou však je, že u některých typů je nutná registrace.

Na rozdíl od zmíněného LocalBitcoins však PAXFUL stále nabízí možnost osobního nákupu či prodeje za hotovost. Stačí jen zadat vaše požadavky do intuitivního filtru a najít nabídku, která odpovídá vaším představám.

Link na web PAXFUL: paxful.com/

Zdroj: paxful.com

LocalCoinSwap

Další dobrou volbou může být využití služeb, které nabízí LocalCoinSwap. Platforma svým uživatelům slibuje anonymní peer-to-peer obchodování, přičemž prodávat a nakupovat můžete kromě bitcoinu i dalších 20 altcoinů.

Za zmínku stojí litecoin, Monero, Dash či stablecoiny USD Coin, Gemini Dollar a Dai. Platforma vydala i vlastní token (LocalCoinSwap-LCS), který je na trhu od srpna minulého roku. Kromě široké nabídky kryptoměn a výběru z více platebních metod je samozřejmostí i nevyžadování KYC a bezlimitní obchodování.

Link na web LocalCoinSwap: localcoinswap.com

Zdroj: localcoinswap.com

BISQ

Čtvrtou alternativou vůči LocalBitcoins je decentralizovaná non-custodial P2P burza BISQ. Stejně jako platformy výše, ani BISQ nevyžaduje od svých uživatelů KYC. Majitelům zařízení s operačním systémem iOS nebo Android navíc nabízí  možnost stáhnout si aplikaci, díky které je samotné obchodování ještě více flexibilní.

Aktuálně můžete prostřednictvím BISQ nakoupit či prodat 10 kryptoměn, mezi nimiž nechybí bitcoinlitecoin, Dash či relativně nové měny Beam a Grin. Co se týče aktivity uživatelů BISQu, v době psaní článku je na platformě 141 nabídek na nákup a 76 na prodej. Aktuální data si můžete prohlédnout na stránce zde. Další statistiky jsou k dispozici po kliknutí na tento odkaz.

Link na web BISQ: bisq.network

Zdroj: bisq.network

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk

Zdroj: bitcoinist.com