Platební společnost CoinGate oznámila podporu pro XRP (nativní token společnosti Ripple), čímž umožnila svým klientům platbu pomocí tohoto tokenu ve více než 4,500 internetových obchodech.

Platby ve více než 30 kryptoměnách

Společnost CoinGate, která sídlí ve Vilniusu (Litva), se poskytováním služeb spojených s kryptoměnami zabývá již od roku 2014. Zaměřuje se na širokou škálu produktů souvisejících s technologií blockchain, které nabízí jednotlivcům i firmám. Využívá přitom e-commerce platformu PrestaShop, pomocí níž dokáže spolupracovat s tisíci internetovými obchody v rámci Evropské unie.

Přidáním podpory pro XRP tak svým klientům značně rozšiřuje platební možnosti. Ti mohou aktuálně využívat více než  třicet kryptoměn a tokenů, mezi nimiž nechybí  Bitcoin, Ether, Litecoin, EOS, TRON a další.

Vedení CoinGate si od přidání XRP slibuje  nárůst klientů nejen v rámci své platformy, ale také v případě samotných obchodníků, u kterých mohou zákazníci formou XRP platit za zboží či služby.

„Pro naše obchodníky je to také obrovský přínos. Z pohledu tržní kapitalizace patří XRP již dlouhodobě mezi největší kryptoměny na trhu. To nám dává jistotu, že tato integrace přinese více zákazníků nejen nám, ale i naším partnerům.“

Decentralizace XRP ledgeru

Představitelé CoinGate se zároveň nechali slyšet, že jejich cílem je zvýšit celkovou adopci XRP tokenu, ale obchodníkům budou zároveň nabízet možnost instantního směňování XRP za Bitcoin, Ether nebo euro. Ačkoli někteří analytici tvrdí, že XRP ledger (decentralizovaná kryptografická „účetní kniha“ napájená sítí peer-to-peer serverů) je extrémně centralizovaný, vedení CoinGate poznamenalo, že Ripple se snaží uplatňovat decentralizační strategii a zavést několik na sobě nezávislých validátorů. Jedním z nich je v současnosti i samotný CoinGate.

CoinGate spolu s ohlášením podpory plateb prostřednictvím XRP přináší svým klientům i možnost přímého nákupu tohoto tokenu:

„Přes CoinGate si můžete odteď koupit XRP pomocí jedné z několika podporovaných metod. Můžete využít bankovní převod – SEPA platbu, platbu prostřednictvím mobilu nebo službu QQPay. Pokud se nechcete obtěžovat registrací, nabízíme vám alternativní metody v podobě nákupu pomocí kreditní nebo debetní karty. Jde o velmi jednoduchý postup, který vyžaduje jen rychlou kontrolu KYC standardů. Stejně rychle bez nutnosti registrace mohou postupovat i majitelé peněženek Neteller a Skrill.“

Ripple otevírá nové pozice

Pokud jste fanoušek XRP a dění kolem tohoto tokenu nechcete sledovat jen z pozadí, může vás zaujmout následující nabídka. Společnost Ripple aktuálně trpí nedostatkem vývojářů, jejichž úkolem má být pomoc klientům integrovat platební řešení jako je xCurrent a xRapid. Podle slov člena náborového týmu Jima Chauncey-Kellyho je obsazení nových pozic pro firmu mimořádně důležité, protože Ripple uzavírá stále nová strategická partnerství v rámci celého světa.

Pokud máte chuť pracovat pro jednu z předních kryptospolečností, která se zabývá zaváděním technologie blockchain do tradičního světa bankovnictví a financí, aktuální nabídku volných pozic si můžete prohlédnout zde.

Více než 200 klientů společnosti Ripple jsou údajně nadhodnocené nebo nereálné firmy

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: ethereumworldnews.com