Po měsících čekání se nakonec sny fanoušků o zalistování Ripple (XRP) na populární kryptoměnovou burzu Coinbase mohou brzy splnit. Coinbase potvrdila, že zkoumá možnosti přidání druhé největší kryptoměny (podle tržní kapitalizace) na svou platformu.

Více než 30 kryptoměn v procesu zkoumání

Společnost Coinbase se sídlem v San Francisku oznámila, že zkoumá možnosti přidání až 30 kryptoměn včetně populárních kryptoměn jako Cardano (ADA), EOS, NEO nebo Tezos (XTZ).

Seznam kryptoměn, které momentálně Coinbase zkoumá v rámci možnosti jejich zalistování na své burzy.

Investoři a fanoušci XRP již delší dobu tlačí na Coinbase, aby Ripple zalistovala. Mezitím však Coinbase stihla zalistovat menší kryptoměny jako 0xBAT nebo zdánlivě kontroverzní Zcash, který je známý svými anonymními transakcemi.

Pokud byste se chtěli na Coinbase zaregistrovat a využívat služeb této přední burzy, využijte tento doporučující link. Po registraci a nákupu kryptoměn za $100 dostanete Vy i redakce KryptoPortal zdarma Bitcoin v hodnotě$10Získáte tak malý bonus a zároveň podpoříte KryptoPortal.

Oznámení o přidání nových tokenů je výsledkem rozhodnutí společnosti Coinbase předělat svou listovací politiku a kritéria, aby bylo možné poskytnout podporu pro mnohem větší rozsah kryptoměn, i když s některými by nebylo možné obchodovat ve všech jurisdikcích kvůli místním předpisům.

ČTĚTE TAKÉ:

Vyhrává Ripple kryptoměnové závody o adopci?

Samozřejmě, zkoumání přidání XRP není totéž jako zalistování XRP. Coinbase zdůraznila, že společnost nemůže zaručit, že každá kryptoměna uvedená v oznámení se na obchodní platformy Coinbase Pro a Coinbase skutečně dostane. Některé kryptoměny mohou být podporovány jen částečně s určitými omezeními.

„Přidání nových aktiv vyžaduje pečlivé zkoumání z hlediska technické stránky, ale také z hlediska dodržování regulací či předpisů, a tak nemůžeme zaručit, že všechna aktiva, která momentálně zkoumáme, budou nakonec uvedena na naše platformy. Kromě toho, náš proces zalistování může vést k tomu, že některé z těchto aktiv budou pouze pro zákazníky, kteří je kupují a prodávají, bez možnosti odesílat nebo přijímat prostřednictvím místní peněženky,“ uvedla společnost Coinbase.

Závěr

Je třeba poznamenat, že tvrzení společnosti Coinbase o zkoumání možnosti přidání XRP na svou platformu je výrazným odklonem od předešlého názoru, že společnost přidá pouze ta aktiva, pro která jsou jasné regulační rámce. XRP, podobně jako mnohé další kryptoměny, je sužováno otázkou, zda se jedná o aktivum typu cenný papír.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: blog.coinbase.com