Uživatelé kryptoměnové burzy Coinbase mají od pondělí 17. prosince možnost obchodovat a konvertovat několik kryptoměn mezi sebou. Novou službu „Convert“ mají retailoví klienti k dispozici prostřednictvím klasického webového rozhraní. Zároveň je dostupná i v mobilní aplikaci pro Android a iOS.

Efektivní a levný nákup

Zpočátku mohou zákazníci konvertovat svá aktiva mezi kryptoměnami Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), 0x (ZRX) nebo Bitcoin Cash (BCH). Tento způsob směny jedné kryptoměny za jinou je podle slov představitelů Coinbase rychlý, efektivní a především levnější.

Úspora pro klienty spočívá v tom, že místo dvou dosud potřebných transakcí (prodej kryptoměny a následný nákup jiné) jim stačí udělat díky funkci „Convert“ transakci pouze jednu.

Coinbase zároveň potvrdila, že nová služba bude postupně zavedena pro zákazníky ze všech 34 zemí, ve kterých mají možnost obchodovat na této platformě.

Produktová manažerka burzy Anna Marie Cliftonová ke službě „Convert“ dodává:

„Nová funkce dává zákazníkům příležitost konvertovat jednu kryptoměnu za druhou, což považujeme za vskutku pokročilou možnost. Nově vzniklé obchodní páry byly přitom vytvořeny na základě zpětné vazby od našich klientů.

Myslím si, že jeden z nejdůležitějších aspektů, proč jsme se pro tento krok rozhodli, byl fakt, že mnoho zákazníků bylo frustrovaných, protože chtěli kryptoměny obchodovat okamžitě, avšak pro jejich nákup museli zaplatit dva poplatky. Naši novou službu budeme nadále rozvíjet a zpřístupňovat ji pro stále více zákazníků.“

Inovativní přístup Coinbase

Tento krok jen podtrhuje inovativní přístup Coinbase. Představitelé burzy pochopili, že pokud chtějí oslovit větší množství klientů, musí přijít s řešeními, která jim usnadní samotné obchodování a zároveň nabídnou nové možnosti.

V návaznosti na tento trend Coinbase oznámila, že v průběhu prosince zvažuje zalistování 30 kryptoměn. Mezi nejvíce očekávané lze zařadit CardanoXRP či NEO. Více o tomto tématu si můžete přečíst v našem článku:

Coinbase zkoumá možnosti přidání více než 30 kryptoměn včetně Ripple

Předvánoční marketingová kampaň

Představení výše uvedené novinky má souvislost s marketingovou kampaní burzy. Během období 12 dní před svátky slíbila, že představí každý jeden den pozitivní zprávu pro své klienty.

V první den dala do nabídky dárkové karty a následně darovala $10,000 v kryptoměně ZEC pro rodiny ve Venezuele, která trpí hyperinflací. Další zajímavou novinkou bylo vytvoření „Watchlistu„, který umožňuje uživatelům přizpůsobit si rozhraní dle vlastních potřeb. Více o této funkci si můžete přečíst v našem článku zde:

Coinbase přidává novou funkci – Watchlist

Mezi další akce patřilo poskytnutí možnosti bezplatného výběru fiat měny prostřednictvím služby PayPal, darování Bitcoinů v hodnotě $10,000 syrským uprchlíkům v Řecku, i zalistování stablecoinu USDC, který je vázán na americký dolar v poměru 1: 1.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: coindesk.com