Burza Coinbase v pondělí 25. února oznámila, že začne podporovat Ripple (XRP) obchody v rámci své platformy Coinbase Pro, která je určena pro pokročilejší obchodníky. Společnost zde tradičně spouští zalistování nových kryptoměn ještě předtím, než je nabídne širšímu ekosystému v rámci Coinbase burzy.
Burza Coinbase se na svém oficiálním blogu vyjádřila následovně:

„Na začátku bude obchodování s XRP na Coinbase Pro k dispozici pro uživatele z USA (kromě New Yorku), Velké Británie, pro země EU, Kanadu, Singapur a Austrálii. Ostatní jurisdikce mohou být přidány později.“

Vitalik Buterin: Projekty jako TRON a EOS jsou centralizované hromady odpadu!

Velký milník pro komunitu Ripple

Poté, jak platforma dosáhne požadovaného množství XRP a vklady projdou 4 vstupními fázemi, XRP bude obchodovatelné ve třech základních měnových párech oproti dolaru, euru a Bitcoinu:

  • XRP/USD,
  • XRP/EUR,
  • XRP/BTC.

Tento krok od Coinbase znamená pro komunitu Ripple dlouho očekávaný milník. Ripple již dlouhá léta usiloval o to, aby vstoupil na vlivnou a stabilní burzu Coinbase.

Podle burzy je jen otázkou času, kdy se třetí největší kryptoměna (podle tržní kapitalizace) rozšíří i mimo Coinbase Pro. Společnost zatím nezpřístupnila XRP na její hlavní burze Coinbase.com a ani pro jejich mobilní aplikace. Ale když se tak stane, burza vydá zvláštní prohlášení.

Coinbase postupně přidává další kryptoměny

Burza Coinbase v prosinci 2018 oznámila, že postupně rozšíří svou nabídku o dalších 30 kryptoměn.

Burza nedávno zalistovala Ethereum Classic (ETC), Basic Attention Token (BAT), Zcash (ZEC) a 0x (ZRX). Coinbase byla dlouho velmi konzervativní burzou, co se týče přidávání nových kryptoměn na platformu. V minulosti nabízela obchodování pouze s hlavními kryptoměnami jako Bitcoin, Litecoin a Ether. V roce 2017 však začala svou nabídku zalistovaných tokenů rozšiřovat.

Výkonný ředitel Ripple Brad Garlinghouse se nedávno vyjádřil, že zalistování XRP přinese této TOP americké burze ovoce:

„Jelikož ve velkém měřítku řešíme problémy institucí, myslím si, že je v nejlepším zájmu burzy Coinbase, aby se na tom také zúčastnila.“

Společnost Coinbase poukázala na institucionální možnosti společnosti XRP v oznámení o zalistování na Coinbase Pro:

„Všechny účty na Ripple síti mohou přijímat a posílat XRP mezi sebou, zatímco XRP může být použito na posílání fiat měn mezi dvěma stranami.

XRP takto plní funkci jakéhosi mostu pro měny v transakcích, které se zpracovávají v různých měnách, jako USD, japonský jen, euro a jiné, které se na Ripple síti používají.“

Více než 200 klientů společnosti Ripple jsou údajně nadhodnocené nebo nereálné firmy

Ripple o zalistování na Coinbase Pro bojovalo dlouho

Lobbisti Ripple už déle tlačili na Coinbase, aby zalistovala nativní token této společnosti. Ripple údajně slíbilo dvěma burzám, včetně Coinbase, i finanční odměnu za jeho zalistování. Ripple mělo Coinbase nabídnout $100 milionový úvěr, který by mu burza časem splatila. Samotná společnost Coinbase ve svém prohlášení řekla:

„Jedním z nejčastějších požadavků od našich zákazníků je možnost obchodování s více aktivy na naší platformě.“

Někteří analytici poukázali na fakt, že stále není jisté, zda podle SEC (Secuirty Exchange Commission) bude XRP v Americe považováno za neregistrovanou akcii.

Pokud byste se chtěli na Coinbase zaregistrovat a využívat služeb této přední burzy, využijte tento doporučující link. Po registraci a nákupu kryptoměn za $100 (84 €) dostanete Vy i redakce KryptoPortal zdarma Bitcoin v hodnotě $10. Získáte tak malý bonus a zároveň podpoříte KryptoPortal.

Taktéž není jasné, zda se k této věci komise tak brzy vůbec vyjádří. Právní oddělení Coinbase však musí mít v tomto jasno, protože se rozhodlo pro tento krok, i když podle zákona XRP momentálně akcií není.

Obchodování by už mělo být plně funkční:

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: blockonomi.com