Aktuality, Altcoiny, Burzy

Coinbase Pro spouští podporu pro volitelně anonymní kryptoměnu Zcash (ZEC)

Přední americká kryptoměnová společnost Coinbase začala na své platformě Coinbase Pro podporovat kryptoměnu Zcash (ZEC). Vyplývá to z příspěvku zveřejněného společností včera 29. listopadu.

Zcash (ZEC) je kryptoměna z třídy anonymních. Vznikla forkem Bitcoinu v roce 2016 a je založena na decentralizované blockchainové struktuře, která je navržena tak, aby transakce v její síti byly soukromější než v případě Bitcoinu (BTC).

Kryptoměna Zcash je specifická především tím, že využívá speciální kryptografický protokol zk-Snark (Zero-Knowledge Succinct Non-Interactive Argument of Knowledge), který zajišťuje anonymizaci odesílatele a příjemce všech transakcí. V případě ZEC je tato anonymita volitelná a data ukazují, že ji používá jen 14 % všech transakcí.

Zalistování už druhé kryptoměny tento měsíc

Oznámení společnosti říká, že platforma Coinbase Pro začne přijímat příchozí převody Zcash měny. Vklady tak budou přijímány minimálně 12 hodin před spuštěním samotného obchodování. Obchodování v páru ZEC / americký dolar začne až po dosažení dostatečné likvidity.

Burza upozorňuje, že obchodování s kryptoměnou ZEC bude zpočátku k dispozici pro uživatele Coinbase Pro nacházející se v USA (s výjimkou New Yorku), Spojeném království, Evropské unii, Kanadě, Singapuru a Austrálii. Coinbase následně přidá další jurisdikce.

Společnost Coinbase rovněž zdůrazňuje, že obchod se ZEC zatím není k dispozici na coinbase.com ani na jejich mobilních aplikacích, jejichž podporu Coinbase uvede později.

Podle příspěvku bude obchodování se ZEC procházet čtyřmi etapami – jen transfery“pouze zadávání obchodů“„jen limitní objednávky“ plné obchodování“. Zatímco první dvě etapy umožní uživatelům přenést ZEC na své účty Coinbase Pro a možnost vytvořit objednávky bez shody, ostatní dvě umožní zákazníkům vytvářet limitní objednávky a nakonec plně obchodovat s altcoinem. Tento postup společnost zavedla již při zalistování BAT (Basic Attention Token) a určitě se bude opakovat taktéž v budoucnu.

PSALI JSME:

Technologie Zcash může pomoci při škálování Ethereum sítě, tvrdí Vitalik Buterin

Týden ve znamení spouštění nových služeb

Začátkem tohoto týdne přidala společnost podporu pro Ethereum Classic (ETC) ve svém dalším produktu, tentokrát do Coinbase Wallet. Ta nyní umožňuje uživatelům prohlížet, odesílat a přijímat ETC na své adresy.

Ve středu Coinbase spustila ještě jednu službu. Je jí mimoburzovní obchodování (OTC – Over the Counter) pro institucionální zákazníky. Christine Sandler, šéfka prodeje společnosti Coinbase, uvedla, že tento krok probíhá v důsledku zvýšené poptávky po podobných OTC v kryptoměnové sféře a že tento impuls přichází právě od institucionálních hráčů.

V návaznosti na oznámení společnosti Coinbase pochopitelně zareagovala i cena ZEC. Cena Zcash vystřelila z $82 na více než $93 během deseti minut. V době psaní článku je Zcash obchodován na úrovni $90. To představuje denní cenový nárůst o více než 13 %. Tržní kapitalizace tohoto altcoinu je kolem $480 milionů, zatímco jeho denní objem obchodování je přibližně $180 milionů.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

1 Komentář

  1. Lukáš

    v globálu to žádne zvýšení ceny nepřineslo, vše je na vlně BTC poklesu, co je teď…

Odpovědět

Téma od: Anders Norén