Společnost Coinbase na svém blogu vydala zprávu, že od 2. listopadu začíná akceptovat přicházející transfery tokenu Basic Attention Token (BAT) na své platformě Coinbase Pro (předtím známé jako GDAX).

BAT vklady začali akceptovat nejméně 12 hodin před zpřístupněním obchodování. Obchodovaní v páru BAT/USDC bude možné hned po zabezpečení potřebné likvidity. Uživatelé mohou svoje USD směnit za USDC jediným kliknutím v rozhraní platformy, tak jak se píše na jejich blogu. Obchodování s BAT bude pro uživatele k dispozici ve většině jurisdikcích, ale ze začátku nebude přístupné pro obyvatele státu New York.

USDC je nový stablecoin vydávaný společností Coinbase a opět je krytý americkým dolarem v poměru 1:1. Obchodování BAT tokenů je momentálně spuštené jen v páru s tímto stablecoinem.

BAT není momentálně k dispozici na webové aplikaci coinbase.com ani v iOS a Android aplikacích. Podpora se momentálně týká výlučně jejich tradovací platformy.

Stádia zavedení BAT

Spuštění BAT pro obchodování na Coinbase Pro bude probíhat ve čtyřech krocích. Pokud v nějakém bodě nebudou zadané obchody pro BAT/USDC splňovat interní hodnocení společnosti pro řádný a vitální trh, Coinbase Pro může obchodování v daném stádiu prodloužit, anebo ho pozastavit na delší čas, jak vyplývá z jejich obchodních pravidiel. Všechny ostatní stádia zavedení BAT budou procházet stejným procesem.

Coinbase Pro bude tweetovat o vývoji tohoto procesu. Zavedení tokenu na platformu bude procházet následujícími fázemi:

  1. Jen transfery: Všechno začalo v pátek 2. listopadu v 10:00 hod. našeho času. Zákazníci budou schopní přesunout BAT na Coinbase Pro účet. Nebudou však moci obchodovat a žádné obchody nebudou zapsané do knihy objednávek (order book). Kniha objednávek bude v tomto stádiu po dobu nejméně 12 hodin.
  2. Jen zadávání obchodů: V druhém stádiu mohou zákazníci potvrdit limit požadavek, ale jejich obchod nebude spárovaný ani zkompletovaný. Zadané obchody budou v tomto módu nejméně jednu minutu. Toto stádium bylo zkrácené, aby přispělo k tržnímu zdraví během zavádění BAT.
  3. Jen limitní objednávky: V třetím stádiu se začnou limitní objednávky z bodu 2 párovat, ale zákazníci ještě nebudou schopní zadat objednávku na nákup a prodej za BAT za aktuální tržní cenu. Kniha objednávek bude v tomto módu po dobu nejméně 10 minut.
  4. Plné obchodování: Ve finálním stádiu budou k dispozici všechny druhy obchodování včetně limit, market a stop objednávek.

Jeden z nejčastějších požadavků zákazníků Coinbase Pro je možnost obchodování s více aktivy. Na základě nedávného vyhlášení o novém zalistovacím procesu mohou zákazníci očekávat zalistování většiny aktiv, která splňují standardy Coinbase.

Coinbase, Nasdaq a Bakkt: Tři firmy připravující se na další kryptoboom

Po oznámení společnosti Coinbase cena BAT vzrostla o více než 20 % a dosáhla hodnotu $0.315. Tržní kapitalizace tohoto altcoinu se pohybuje na úrovni okolo $305 milionů, zatímco jeho denní objem obchodování je více než $42 milionů.

BAT je token založený na technologii Ethereum a je integrovaný s webovým prohlížečem Brave zaměřeným na bezpečnost a soukromí. Taktéž poskytuje tvůrcům digitálního obsahu nový způsob zhodnocení své práce.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: blog.coinbase.com