Opět Vám přinášíme kompilaci nejzajímavějších zpráv ze sféry kryptoměn. Tentokrát se bude týkat témat jako zalistování nových kryptoměn na Coinbase, snaha zemí G20 vytvořit jednotný právní rámec pro kryptoměny a možný zákaz těžení kryptoměn v Číně.
Coinbase Pro přidává nové kryptoměny
Coinbase Pro, profesionální burza a kryptoměnová peněženka od společnosti Coinbase, přidala podporu pro obchodování tří nových aktiv: Maker (MKR), Augur (REP) a EOS (EOS). Přidání nových altcoinů bylo oznámeno na jejich blogu a v příspěvku na sociální síti Twitter.
Inbound transfers for EOS, MKR and REP are now available in the regions where trading is supported. Traders cannot place orders and no orders will be filled. Order books will be in transfer-only mode for a minimum of 12 hours. https://t.co/pUlU8fppAd
— Coinbase Pro (@CoinbasePro) April 8, 2019
Coinbase Pro bude zpočátku přijímat pouze vklady EOS, Maker a Augur. Samotné obchodování se spustí po vytvoření dostatečné likvidity pro dané kryptoměny. Plnohodnotné obchodování zmíněných altcoinů však nebude spuštěno hned, ale ve třech fázích.
První fáze „post-only“ umožní investorům a klientům Coinbase Pro uzavírat obchodní příkazy typu „limit order“ na vícero obchodních párech včetně XRP. Druhá fáze „limit-only“ synchronizuje všechny příkazy typu „limit order“ na burze. Následně třetí finální fáze spustí plné obchodování a zpřístupní všechny služby včetně příkazů typu „stop order“.
Pokud byste se chtěli na Coinbase zaregistrovat a využívat služeb této přední burzy, využijte tento doporučující link. Po registraci a nákupu kryptoměn za $100 (84 €) dostanete Vy i redakce KryptoPortal zdarma Bitcoin v hodnotě $10. Získáte tak malý bonus a zároveň podpoříte KryptoPortal.
V minulosti bylo zalistování nových kryptoměn na burzu Coinbase spojeno s růstem cen přidaných kryptoměn. Avšak tentokrát přidání nových aktiv nezpůsobilo žádný významný růst.
Země G20 budou diskutovat o nových opatřeních pro kryptoměny
Země G20 budou rozhodovat o nových opatřeních v oblasti kryptoměnového boje proti praní špinavých peněz a boje proti financování terorismu. První setkání se uskuteční v červnu, během kterého budou lídři zemí G20, guvernéři centrálních bank a ministři financí diskutovat o nových pravidlech a krocích pro rostoucí kryptoměnový průmysl. Konečným cílem setkání je vytvoření a odsouhlasení právního rámce, který bude bojovat proti financování terorismu a praní špinavých peněz spojených s kryptoměnami.
Jedním ze způsobů, jak se má tento cíl zrealizovat, je zaměření se na anonymitu. V zemích G20 se pravděpodobně vytvoří zákony, které budou vyžadovat identifikaci uživatelů kryptoměnových společností a burz. V některých zemích, např. v Rusku, se již nyní vyžaduje, aby kryptoměnové burzy hlásily příslušným orgánům totožnost zákazníků, pokud jejich transakce překročí určitou částku.
Skupina G20 je jednou z nejvlivnějších asociací na světě a je vysoce pravděpodobné, že pokud se shodnou na právním rámci, zbytek světa je bude následovat.
Zakáže Čína těžbu kryptoměn?
Čínská národní komise pro rozvoj a reformy (National development and Reform Commission – NDRC) navrhla aktualizovat seznam průmyslových odvětví, která by měla dostat vládní podporu, být omezena nebo by měla být v blízké budoucnosti zcela zakázána. Na tomto seznamu se objevilo i těžení kryptoměn, a to se záměrem zakázat tento relativně nový fintech průmysl.
Těžení kryptoměn spotřebuje velké množství elektřiny a je tedy energeticky náročné. Z tohoto důvodu jsou pro kryptoměnové těžební operace nejoblíbenějšími místy země, kde jsou poplatky za elektřinu nízké – většinou severské země, například Kanada, Island, Skandinávie atd.
Z pohledu komunity se však jedná o silné FUD zprávy (Fear, Uncertainty and Doubt) s cílem zdiskreditovat kryptoměnové operace a sféru jako takovou.
Největší část těžařů se však nachází v Číně, díky čemuž země zajímá dominantní postavení v kryptoměnovém průmyslu. Čína hostí některé z největších těžebních operací na světě. Levná elektřina v některých čínských regionech umožňuje obchodníkům a podnikatelům v oblasti IT dosáhnout velké zisky. Šlo o poměrně hodně ilegální těžební farmy, z nichž bylo na podzim minulého roku mnoho odhaleno a ukončeno.
Čínští analytici se domnívají, že pokud se zavedou nová pravidla, podnikatelé a těžaři budou muset opustit zemi a odstěhovat se do přátelštější jurisdikce. Někteří se rovněž domnívají, že to může být jen další krok, kterým se Čína snaží zabránit rozšiřování kryptoměn a kryptoměnového průmyslu.
Čínské hodnocení blockchainu a kryptoměn: Bitcoin se opět propadl
Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk
Odpovědět