Opět Vám přinášíme kompilaci nejzajímavějších zpráv ze sféry kryptoměn. Tentokrát se bude týkat témat jako zalistování nových kryptoměn na Coinbase, snaha zemí G20 vytvořit jednotný právní rámec pro kryptoměny a možný zákaz těžení kryptoměn v Číně.

Coinbase Pro přidává nové kryptoměny

Coinbase Pro, profesionální burza a kryptoměnová peněženka od společnosti Coinbase, přidala podporu pro obchodování tří nových aktiv: Maker (MKR)Augur (REP) EOS (EOS). Přidání nových altcoinů bylo oznámeno na jejich blogu a v příspěvku na sociální síti Twitter.

Coinbase Pro bude zpočátku přijímat pouze vklady EOS, Maker a Augur. Samotné obchodování se spustí po vytvoření dostatečné likvidity pro dané kryptoměny. Plnohodnotné obchodování zmíněných altcoinů však nebude spuštěno hned, ale ve třech fázích.

První fáze „post-only“ umožní investorům a klientům Coinbase Pro uzavírat obchodní příkazy typu „limit order“ na vícero obchodních párech včetně XRP. Druhá fáze „limit-only“ synchronizuje všechny příkazy typu „limit order“ na burze. Následně třetí finální fáze spustí plné obchodování a zpřístupní všechny služby včetně příkazů typu „stop order“.

Pokud byste se chtěli na Coinbase zaregistrovat a využívat služeb této přední burzy, využijte tento doporučující link. Po registraci a nákupu kryptoměn za $100 (84 €) dostanete Vy i redakce KryptoPortal  zdarma Bitcoin v hodnotě $10. Získáte tak malý bonus a zároveň podpoříte KryptoPortal.

V minulosti bylo zalistování nových kryptoměn na burzu Coinbase spojeno s růstem cen přidaných kryptoměn. Avšak tentokrát přidání nových aktiv nezpůsobilo žádný významný růst.

Země G20 budou diskutovat o nových opatřeních pro kryptoměny

Země G20 budou rozhodovat o nových opatřeních v oblasti kryptoměnového boje proti praní špinavých peněz a boje proti financování terorismu. První setkání se uskuteční v červnu, během kterého budou lídři zemí G20, guvernéři centrálních bank a ministři financí diskutovat o nových pravidlech a krocích pro rostoucí kryptoměnový průmysl. Konečným cílem setkání je vytvoření a odsouhlasení právního rámce, který bude bojovat proti financování terorismu a praní špinavých peněz spojených s kryptoměnami.

V Praze zaplatíte Bitcoinem na více než 150 místech

Jedním ze způsobů, jak se má tento cíl zrealizovat, je zaměření se na anonymitu. V zemích G20 se pravděpodobně vytvoří zákony, které budou vyžadovat identifikaci uživatelů kryptoměnových společností a burz. V některých zemích, např. v Rusku, se již nyní vyžaduje, aby kryptoměnové burzy hlásily příslušným orgánům totožnost zákazníků, pokud jejich transakce překročí určitou částku.

Skupina G20 je jednou z nejvlivnějších asociací na světě a je vysoce pravděpodobné, že pokud se shodnou na právním rámci, zbytek světa je bude následovat.

Zakáže Čína těžbu kryptoměn?

Čínská národní komise pro rozvoj a reformy (National development and Reform Commission – NDRC) navrhla aktualizovat seznam průmyslových odvětví, která by měla dostat vládní podporu, být omezena nebo by měla být v blízké budoucnosti zcela zakázána. Na tomto seznamu se objevilo i těžení kryptoměn, a to se záměrem zakázat tento relativně nový fintech průmysl.

Těžení kryptoměn spotřebuje velké množství elektřiny a je tedy energeticky náročné. Z tohoto důvodu jsou pro kryptoměnové těžební operace nejoblíbenějšími místy země, kde jsou poplatky za elektřinu nízké – většinou severské země, například Kanada, Island, Skandinávie atd.

Z pohledu komunity se však jedná o silné FUD zprávy (Fear, Uncertainty and Doubt) s cílem zdiskreditovat kryptoměnové operace a sféru jako takovou.

Největší část těžařů se však nachází v Číně, díky čemuž země zajímá dominantní postavení v kryptoměnovém průmyslu. Čína hostí některé z největších těžebních operací na světě. Levná elektřina v některých čínských regionech umožňuje obchodníkům a podnikatelům v oblasti IT dosáhnout velké zisky. Šlo o poměrně hodně ilegální těžební farmy, z nichž bylo na podzim minulého roku mnoho odhaleno a ukončeno.

Čínští analytici se domnívají, že pokud se zavedou nová pravidla, podnikatelé a těžaři budou muset opustit zemi a odstěhovat se do přátelštější jurisdikce. Někteří se rovněž domnívají, že to může být jen další krok, kterým se Čína snaží zabránit rozšiřování kryptoměn a kryptoměnového průmyslu.

Čínské hodnocení blockchainu a kryptoměn: Bitcoin se opět propadl

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk