Největší americká kryptoburza Coinbase, dosáhla podle informací zveřejněných v Recode reports, v roce 2017 zisk jednu miliardu dolarů, čímž překonala svá očekávání na $ 600 milionový zisk o 66%. Podle Recode i navzdory vysokému zájmu vnějších investorů firma zůstává soukromou a odmítá obchodování se  svými  akciemi na veřejných trzích.

Platforma byla v listopadu 2017 zavalena novými uživateli poté, jak Bitcoin začal své prudké stoupání na hodnotě na konci minulého roku. Po ohlášení Bitcoin futures začátkem listopadu Coinbase zaznamenal 100 000 nových uživatelů během 24 hodin.

I když cena Bitcoinu se relativně ustálila týden před Vánocemi, její vystoupení až na $ 20,000 uprostřed prosince zajistilo Coinbase obrovské zisky z obchodování na jejich platformě.

Cena Bitcoinu v prosinci 2018

Kryptoburza vytváří zisk účtováním si poplatků za převod z fiat na kryptoměny pomocí jejich Buy / Sell funkce a obchodováním na jejich burze GDAX.

Pokud byste se chtěli na Coinbase registrovat, využijte tento  doporučující link. Po registraci a nákupu kryptoměn za 100 USD (84 EUR) dostanete Vy i redakce KryptoPortalu  zdarma Bitcoin v hodnotě 10 USD. Získáte tak malý bonus a zároveň podpoříte KryptoPortal.

Investoři se perou o podíl v Coinbase

Úspěch Coinbase nezůstal bez povšimnutí investorů. Podle Recode je na podíl ve společnosti obrovský poptávka.

Coinbase však svým akcionářům zakázal prodej jejich podílů vnějším akcionářům. Jak se zástupci společnosti vyjádřili pro Recode, toto by bylo porušení firemních pravidel:

„Jako soukromá společnost neumožňuje Coinbase obchodování se svými akciemi na vnějších trzích z několika důvodů, jedním z nich je ten, že množství informací je veřejnosti nepřístupných. V případě pokud zjistíme, že někdo prodával naše akcie navzdory našemu zákazu, podnikneme adekvátní kroky.“

V srpnu 2017 Coinbase vybral $ 100 milionů v D kole financování, určených k rozšíření svého inženýrského týmu a lepší zákaznickou podporu.  Rovněž otevřel novou GDAX kancelář v New Yorku. Investoři, kteří zmeškali poslední příležitost stát se akcionářem, zkoušejí podle Recode vše v jejich silách, aby nakoupili akcie od současných vlastníků.

V prosinci měl Coinbase více než 13 milionů uživatelů – více než mainstreamová makléřská firma Charles Schwab.

Zdroj: cointelgraph.com