Coinbase, jedna z nejpopulárnějších kryptoměnových směnáren, stále patří mezi platformy, na které mnoho kryptofanoušků nedá dopustit. Nicméně hráči v kryptosféře se rychle mění. A kdo nedokáže kráčet s dobou a přinášet inovace, ten bude odstraněn. To si uvědomuje i Coinbase, která už déle bojuje o přízeň fanoušků s Binance.

Coinbase rozšiřuje portfolio

Coinbase, platforma založená v San Francisku, avizovala motivaci přidat na svou směnárnu osm nových kryptoměn. V nedávném blogovém příspěvku Coinbase uvedla, že zvažuje přidání následujících mincí:

  • Algorand (Algo),
  • Cosmos (Atom),
  • Dash (Dash),
  • Decred (DCR),
  • Matic Network (Matic),
  • Harmony (One),
  • Ontology (Ont),
  • Waves (Waves).

Jaký je rozdíl mezi správcovskými a nesprávcovskými kryptoměnovými službami?

Společnost Coinbase, která byla založena v roce 2012, přitom až do roku 2018 podporovala jen 4 kryptoměny: Bitcoin, Litecoin, Ethereum a Bitcoin Cash. Navzdory relativně nízké nabídce Coinbase s jednoduchým rozhraním patřila mezi nejrenomovanější směnárny, jejíž služby využívaly statisíce zákazníků. Avšak s příchodem Binance, která se pyšní portfoliem podporujícím stovky kryptoměn, musela Coinbase změnit svou strategii.

Pokud byste se chtěli na Coinbase zaregistrovat a využívat služeb této přední burzy, využijte tento doporučující link. Po registraci a nákupu kryptoměn za $100 (cca 2 200 Kč) dostanete Vy i redakce KryptoPortal ZDARMA bitcoin v hodnotě $10 (cca 220 Kč). Získáte tak malý bonus a zároveň podpoříte KryptoPortal.

Zrod a vzestup Binance

Generální ředitel Changpeng Zhao (CZ) založil společnost Binance v roce 2017. Binance trvalo jen 143 dní, než se stala jednou ze tří nejlepších burz na světě. A mnozí ji v současnosti považují za kryptoměnovou burzu číslo jedna. Po velmi úspěšné počáteční nabídce mincí (ICO) jejich ikonického tokenu BNB se v roce 2019 právě tato mince stala jednou z nejziskovějších, a to i navzdory silné kryptoměnové recesi.

V poslední době se společnost Binance snaží dělat inovativní kroky, aby mohla přímo konkurovat Coinbase. Začátkem tohoto roku Binance oznámila novinku: nákupy pomocí kreditních a debetních karet. CZ dokonce uvedl, že v roce 2019 plánuje přidat 5 až 10 obchodních párů typu kryptoměna-FIAT včetně platformy zaměřené na zákazníky z USA.

Pokud ještě nemáte na Binance účet, přečtěte si náš podrobný návod, jak se na tuto burzu zaregistrovat a jak ji používat.

Coinbase vrací úder

V reakci na rychle vznikající konkurenci v podobě Binance Coinbase přidává nové kryptoměny, tím se snaží přitáhnout uživatele Binance zaměřené na altcoiny. Pokud Coinbase schválí a přidá zmíněných 8 kryptoměn, portfolio Coinbase se rozšíří na více než 30 mincí. I když je to daleko od 500+ mincí, které podporuje Binance, Coinbase se nemíní vzdát přední pozice na trhu a snaží se oslovit širší škálu investorů. Poté, co Binance počátkem tohoto roku oznámila, že plánuje přidat na svou burzu obchodování s maržemi, Coinbase netrvalo dlouho a přišla s podobným oznámením.

Závěr

Je zajímavé sledovat souboj těchto dvou platforem. Zdá se, že ani jedna z nich nehodlá ustoupit z přední pozice. Téměř s jistotou můžeme v blízké budoucnosti očekávat mnoho novinek. Paradoxně, ať tento souboj dvou gigantů dopadne jakkoliv, jeden vítěz je jistý: kryptoměnový entuziasta, který se může těšit na kvalitnější služby.

Bitcoin se stává skutečným uchovatelem hodnoty

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk