Vault je druh kryptopeněženky, která kromě možnosti poslat do ní určitou částku, nabízí i extra úroveň ochrany. Privátní klíč je tak uložen online, ale záloha je provedena zároveň i offline, na více geograficky odlišných místech. Slušná úroveň zabezpečení.

Extra úroveň ochrany

Vault má několik metod, jak ztížit někomu práci, pokud se vás snaží o vaše krypto majetek připravit. Nejčastěji používané jsou:

  • opožděná výplata – transakce je zrealizována až po 48 hodinách po jejím zadání. To může být užitečné pro lidi, kteří se obávají platby na chybnou adresu
  • schválení od více osob – emailová zpráva sdělí zadání transakce v bitcoinové peněžence a příjemce zprávy schválí platbu pomocí jednoho kliknutí. Platba se zrealizuje až když ji schválí všichni příjemci zprávy. Management firemních nebo sdílených prostředků je pomocí Vaultu více než jednoduchý.

Nejznámější Coinbase

Před pár dny zveřejnil Coinbase na svém blogu zprávu, že spouští vault i pro Litecoin a Ethereum. Bitcoinový vault byl spuštěn již před 3 lety a je součástí peněženky dodnes.

Jesse Pollack z Coinbase uvedl:

„Naším cílem bylo pomoci vyvrátit falešnou představu, že vlastníci Bitcoinu si musí vybírat mezi zabezpečením a pohodlností užívání, když přijde na otázku uložení Bitcoinu.“

Pokud byste se chtěli na Coinbase registrovat, využijte tento doporučující link. Po registraci a nákupu kryptoměn za 100 USD (84 EUR) dostanete Vy i redakce KryptoPortalu zdarma Bitcoin v hodnotě 10 USD. Získáte tak malý bonus a zároveň podpoříte KryptoPortal.

Zdroj: Coinbase