V době, kdy Bitcoin značně posiluje svou hodnotu a zájem investorů o tuto kryptoměnu nadále stoupá, oznámila největší burza futures kontraktů CME, že jí dá zelenou.

Poptávka po Bitcoinu se každým dnem zvyšuje a od září svou hodnotu kryptoměna zdvojnásobila. Nyní se pohybuje kolem hodnoty 7000 dolarů, přitom ještě v září se obchodovala za 3200 dolarů. Od tehdy však vytrvale roste a ani negativní útoky či omezení vůči této měně její růst nijak nezpomalily. V době, kdy Bitcoin značně posiluje svou hodnotu a zájem investorů o tuto kryptoměnu nadále stoupá, oznámila největší burza futures kontraktů CME, že jí otevře dveře.

Online zlato na scéně

Značný růst počátkem listopadu ovlivnilo i oznámení americké burzy CME, že ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku Bitcoinu otevře své dveře. Důvodem je zaznamenaný zvýšený zájem ze strany investorů. Rozhodnutí CME tak tuto poptávku pozitivně ovlivnilo ještě více. Kurz Bitcoinu vůči dolaru tak během pár dní raketově vystřelil.

CME ale zatím nyní musí čekat na schválení žádosti hlavním finančním regulátorem. Podle CEO CME Terryho Duffyho by to ale neměl být problém. Podobné kroky od důvěryhodných finančních institucí pozici Bitcoinu na trhu jen potvrzují a s jeho rolí je potřeba počítat. Stává se tak zavedeným artiklem, který konkuruje a v budoucnu by mohl i nahradit jiné komodity, jakou je třeba zlato.

Podobně jako CME se chystá postupovat i CBOE Holdings, i oni ale čekají na schválení potřebných předpisů a pravděpodobně se jim to podaří až v prvním čtvrtletí 2018. Kurz kryptoměn je charakteristický svými výkyvy, i proto může plánované obchodování s Bitcoin futures kontrakty snížit riziko využití kryptoměn jako platidla pro obchodníky nebo makléřské společnosti.