Koncem minulého roku, CME Group, která je operátorem největší světové burzy s futures, spustila svůj, dnes již populární produkt Bitcoin Futures. Na rozdíl od tohoto roku, minulý rok byl pro kryptoměnový trh nejlepší v historii.

Počet Bitcoin futures od CME stoupá

Podle údajů vydaných společností v prosinci, průměrný denní objem obchodů činil přibližně 1,000 kontraktů, ale jen za tři měsíce se tento počet dramaticky zvýšil na 2,500 kontraktů.

30% z tohoto objemu pochází ze zemí mimo USA a EU, a to z Asie. Pokud vezmeme v úvahu, že v únoru se během asijských obchodních hodin zobchodovalo přes 400 kontraktů, není to opravdu velké překvapení.

Bitcoin Futures kontrakty od CME jsou rovné 5 Bitcoinům, což je více než má konkurenční CBOE, jehož kontrakty jsou rovné pouze 1 Bitcoinu.

Zdá se, že na kryptoměnovém trhu jsou tři různé typy investorů. Jde obvykle o hodlery, kteří mají své investice uložené v Bitcoinu. Následně zde máme spekulanty, kteří chtějí profitovat z volatility trhu, tedy krátkodobých výkyvů cen. Poslední skupinou jsou správci aktiv, kteří chtějí vytvořit novou třídu aktiv a přiřadit ji k alternativním investicím. Kromě toho se uvádí, že došlo k nárůstu zájmu ze strany institucionálních investorů.

McCourt věří, že nárůst regulací bude přínosná věc, která povzbudí institucionální investory, aby vstoupili na trh. Správné regulační předpisy mohou být pro trh prospěšné.  Momentální  žádná až omezená regulace  kryptoměn umožňuje  manipulaci s trhem, která přináší silnou volatilitu.  A ta  odrazuje institucionální investory, kteří by mohli stabilizovat trh. Ale protože tito investoři nemají žádné záruky, že jejich investovaný kapitál je skutečně v bezpečí nebo alespoň chráněn proti podvodům, většina z nich zůstává mimo trh.

McCourt řekl: „Více regulaci zvýší efektivnost trhu a poskytne důvěru investorům.“

Hlavní prioritou pro CME Group je vybudovat lepší systém, který umožní investorům obchodovat s Bitcoinem více efektivněji.

 

Zdroj : https://cryptodaily.co.uk