Pokud byste se chtěli dostat ke kryptoměnám i jiným způsobem, než jejich nákupem na burze, nebo použitím směnárny, máme pro Vás dva tipy. Jde už o všeobecně známý proces těžby kryptoměn pomocí tzv. „Cloud mining“. Je to druh těžby, kdy si za poplatek pronajmete hardware od firmy, která má farmu na těžení a na oplátku získáváte postupně profit v podobě vytěžených kryptoměn.  Na evropském trhu  jsou nejznámějšími farmami na těžení  Genesis Mining a HashFlare.

Genesis Mining

V současnosti jedna z nejznámějších farem na těžbu kryptoměn na trhu. Společnost vznikla koncem roku 2013 spojením několika Bitcoin nadšenců, kterými jsou programátoři, inženýři a přidali se k nim i lidé z vědeckých oblastí. Všichni spolu mají velkou vizi a věří v budoucnost digitálních měn. Genesis Mining má své farmy rozmístěné na Islandu, kde svým klientům nabízí těžbu různých kryptoměn, přičemž nezáleží na tom, jestli jste teprve „krypto nováček“ nebo expert. Mining v této společnosti by měl být díky svému dobrému jménu na trhu jednoduchý, srozumitelný, profitabilní a zejména bezpečný. Genesis využil klimatickou výhodu země, kde z islandských pramenů získává levnou energii, potřebnou na těžení a také na důležité chlazení strojů.

Nabídka balíků

Genesis Mining má ve své nabídce různé balíčky na těžbu Bitcoinu, Dashe, Litecoinu, Monera a Zcashe, no momentálně jsou všechny tyto balíčky nedostupné a vyprodány. Ještě před týdnem jste si mohli zakoupit balíček na těžbu Etherea, ale aktuálně je už i ten vyprodán. Po přihlášení si vyberete balíček podle měny, kterou chcete těžit. Cena balíčků se odvíjí od tzv. síly těžení měřené v hash. Čím je tato síla vyšší, tím je balíček dražší. Kontrakt je většinou na dva roky a při BTC je to doživotně. Když si už jednou balíček zakoupíte, můžete si pak podle sebe a svých možností nastavit, kolik chcete čeho těžit. Na zakoupení balíčku je možné použít Visa nebo Mastercard, přičemž je třeba uvést svou krypto-peněženku na vyplácení zisků.

Proč Genesis?

Firma sama o sobě prohlašuje, že je ve svém oboru nejlepší, a to nejen díky špičkovému týmu a nabídce, ale také díky mnoha výhodám, které svým klientům poskytuje.

 • Každý balík je ziskový díky nejnovějším technologiím a záruce plynulého miningu

 • Výběr balíku z více měn, které se následně zaměňují za Bitcoin

 • Pravidelné vyplácení zisků

 • Promo kódy, bonusový hash výkon nebo sleva z ceny balíčku

 • Žádné poplatky a rychlé spuštění miningu

 • Špičkový tým lidí ve vedení

Doufejme, že je jen otázkou času, kdy Genesis rozšíří své farmy a opět spustí prodej balíků. Vysoká poptávka a nedostupnost produktu jen potvrzuje výjimečné postavení firmy na trhu.

Hashflare

Další farmou na těžbu kryptoměn je společnost Hashflare, která působí na trhu od Dubna 2015 a její sídlo je v Tallinu, Estonsku. Tým opět tvoří různí specialisté, kteří mají své farmy vybavené špičkovými technologiemi od hardwaru, přes těžící počítače až po chladící systémy. Na jejich stránce si oproti Genesis Miningu můžete ještě před přihlášením přečíst detailní informace o tom, co a jak používají na chod svých farem.

Nabídka balíků

V nabídce Hashflare najdete balíček na koupi Hashr-u pro Scrypt cloud mining, což je algoritmus na těžbu Litcoinů a SHA-256 cloud mining na těžbu Bitcoinu. V obou případech jde o roční kontrakt, ale s poplatkem za vedení účtu. Dále máte možnost těžit Ethereum, Zcash a Dash. Také jsou to roční kontrakty, ale tentokrát bez poplatků. Momentálně není v nabídce jedině Dash. Vyplácení je možné v každé z těchto tří kryptoměn. Po vytvoření účtu dostanete možnost vybrat si, co chcete těžit a za kolik dolarů, přičemž se vám přepočítá hashrate, čili síla, jakou bude algoritmus vypočítávat složité operace. Následně Vám přijde emailem faktura na zaplacení, kterou máte možnost zaplatit několika způsoby. Podporovány jsou Visa a Mastercard, no po poslání peněz se Vám z bezpečnostních důvodů váš účet zmrazí na 14 dní proti výběru. I když jsou faktury vystaveny v dolarech, platit se dá i v eurech, ale je dobré důkladně si přečíst všechny platební podmínky, způsoby i poplatky a také možnosti platit v Bitcoinu.

Proč Hashflare?

Tak jako Genesis, i Hashflare staví svou nabídku na různých výhodách, které poskytuje svým klientům.

 • Nízké počáteční poplatky (možnost zakoupení hashrate-u již od $ 5 )

 • Minimální nebo žádné poplatky

 • Automatická reinvestice výkonu

 • Možnost nastavení si částky, kterou chcete pravidelně vybírat

 • Nepřetržité připojení do sítě a výplaty do 24 hodin

 • Široká nabídka balíků aktuálně k dispozici

 • Odměňovací program

Shrnutí na závěr

Genesis si na „cloud mining“ trhu vybudoval nepochybně velmi dobré jméno a takříkajíc se stal špičkou ve svém oboru, ale bohužel jeho kapacity jsou momentálně naplněné a na novou nabídku si třeba počkat. Ti, kteří čekat nechtějí, mají i jiné možnosti těžby, ať už přes Hashflare nebo další ověřené společnosti.  Hashflare aktuálně nabízí skoro všechny své balíčky a jeho výhodou, zejména pro začátečníky, jsou nízké vstupní náklady.

Při výběru té správné společnosti je důležité nastudovat si co nejvíce o firmě a jejich pozadí či zázemí. Zjistit si, jakým způsobem firma dosahuje snižování nákladů na těžbu, aby mohli svým klientům nabídnout konkurenceschopné ceny a v neposlední řadě, jaké technologie využívají a jak je nastaveno rozdělování zisků. Momentální vysoká poptávka po „cloud miningu“ naznačuje, že se tento způsob investování vyplatí a přinese nějaký ten zisk, což však přímo závisí na aktuálních cenách měn na trhu. Je třeba si uvědomit, že kryptoměny mají vysokou volatilitu a to, co vytěžíte, může velmi rychle ztratit svou hodnotu.

V tabulce níže si pro zajímavost můžete podívat srovnání některých cen u Genesis Mining a Hashflare.

Genesis Mining

poplatky

Hashflare

poplatky

Bitcoin

$179

1000 GH / s

ano

$1.20

10 GH / s

ano

Litcoin

$28

2 MH / s

ano

$3.2

1 MH / s

ano

Ethereum

$1,520

40 MH / s

ano

$2.2

100 KH / s

ne

Zdroj: genesis-mining.com, hashflare.io