Čína publikovala šestý seznam státem schválených hodnocení kryptoměn. Bitcoin (BTC) se v tomto hodnocení umístil za novými projekty, jako jsou EOS či Ethereum.

BTC vypadl z top 10

Čínská vládní organizace China Electronic Information Industry Development (CCID) zveřejnila v pořadí již šestý světový veřejný index hodnocení blockchain technologií, v kterém se BTC nachází na 19. místě a to na základě hodnocení parametrů jako základní technologie, aplikace a inovace. Za zmínku stojí i fakt, že blockchain projektům, které vznikly později než BTC, se podařilo obsadit přední pozice. Kryptoměna EOS se umístila na prvním místě Ethereum na druhém místě. Nebula, Ripple, NEO, IOTA a další se umístily lépe než Bitcoin.

Čína publikovala 6. seznam státem schválených hodnocení kryptoměn.

Index celkově posuzuje 33 veřejných blockchain projektů na základě jejich technologií, použitelnosti a inovativnostiBitcoinu se sice nepodařilo porazit mnoho blockchain projektů v rámci zadaných kritérií, ale stále se mu daří držet náskok před svojí odnoží Bitcoinem Cash, který se nachází na až na 31. místě.

Zajímavé však je, že výsledek toho stejného indexu ze srpna umístil BTC mezi top 10 blockchain projektů. Minulý měsíc se však BTC propadl na 17. místo s celkovým počtem 93.2 indexních bodů. Později v říjnu hodnocení kleslo až 92.5 bodů, což znamenalo pro BTC posun na 19. příčku v hodnocení důvěryhodnosti digitální měny. Pokles se mohl objevit v důsledku nižší adopce BTC při zúčtovaní plateb, anebo v důsledku chybějící možnosti hostit decentralizované aplikace (dApps). Bitcoin a jeho veřejná blockchain síť se u problému se škálováním spoléhá na projekty třetích stran, které by měly daný problém odstranit. To však dělá BTC méně atraktivním platebním nástrojem. Hodně kryptoměn totiž transakce zpracovává mnohem rychleji.

Systém ukazovatelů CCID však odhalil dominantní pozici Bitcoinu, pokud jde o inovaci. BTC skóroval s 34.6 body za kreativitu a dostal se před 32 hodnocených mincí.

Ve zprávě se píše:

„Z hlediska inovací byly v top 5 kryptoměny: Bitcoin, Ethereum, Square, EOS, NULS a Cardano. V porovnání s předcházejícím hodnocením, největší skok v hodnocení inovací patří projektům NULS, IOTA, Nebula a Bitcoin Cash.“

EOS, Ethereum dominují žebříčku

EOS a ETH se daří a žebříčku CCID indexu dominují už po čtvrté. Platformy nabízející dApps a smart kontrakty tentokrát skórovaly se 150.5 a 136.3 body. Nejvíce jich získaly v hodnocení základní technologie a využitelnosti, kde BTC zaostává.

Zpráva dále uvádí:

„V současnosti jsou EOS a ETH nepochybně preferovanými platformami pro celosvětový rozvoj dApps. EOS nám ukazuje svoji silnější hybnost. Údaje ukazují, že komunita EOS dApps je velmi aktivní a přírustky uživatelů jsou obrovské.“

Nové blockchain projekty jako Ripple a Nuls se taktéž dostaly do seznamu top 10. Tím z něho vytlačily Lisk a Qtum. Ripple měl silný měsíc vzhledem na spuštění xRapid platebního řešení a vytvoření partnerství s hlavními bankovními a finančními firmami. Nuls, čínský projekt založený na blockchainu, rozšířil svoji činnost o vstup na americký trh.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: ccn.com