Charlie Lee, charismatická přední postava ve světě kryptoměn a tvůrce Litecoinu, prohlásil, že se jeho tým momentálně zaměřuje na zvýšení soukromí a zaměnitelnosti Litecoinu (LTC).

Charlie Lee ve svém příspěvku na sociální síti Twitter uvedl, že jednoduchá zaměnitelnost je charakteristikou každé dobré měny a právě zaměnitelnost je to, co chybí Litecoinu a Bitcoinu. Podle něj se další bitva mezi kryptoměnami bude odehrávat právě na poli soukromí a zaměnitelnosti. 

Ze samotného příspěvku vyplývá, že se chce Charlie zaměřit na implementaci soukromých transakcí v síti Litecoin, přičemž uvádí:

„V současnosti se soustředím na zvýšení zaměnitelnosti Litecoinu zavedením důvěrných transakcí (confidential transactions).“

V odpovědi na další příspěvek ve stejném vlákně Lee vysvětlil, že důvěrné transakce by mohly být přidány do Litecoinu skrz soft fork, což je změna provedená ve zdrojovém kódu kryptoměny, která nevede k rozštěpení blockchainové sítě, jak se to může stát v případě hard forku. Lee dodal, že tato aktualizace bude implementována někdy v roce 2019.

Zaměnitelnost (fungibility) představuje vlastnost peněz, která znamená, že každá jednotka daného majetku má přesně stejnou hodnotu jako jakékoli jiné aktivum stejného druhu a jednotky. Zaměnitelnost Bitcoinu (BTC) byla v minulosti zpochybňována, když se reputace BTC poškodila z důvodu využívání této kryptoměny v nelegálních a trestných činnostech. Právě zapojení BTC do těchto aktivit může v konečném důsledku snížit jeho hodnotu.

Kryptoměny zaměřené na anonymitu a soukromí, jako Monero (XMR)Zcash (ZEC) či Horizen (ZEN), byly účelově vytvořené s cílem zlepšit vnímané problémy s BTC a jinými altcoiny, jako je nedostatek anonymity a zaměnitelnosti.

[Anonymní kryptoměny] Monero

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: altcointoday.com