Litecoin, často označován jako kryptoměnový stříbrný ekvivalent k zlatému Bitcoinu, v poslední době čelil ostré kritice v důsledku nízké aktivity a celkové malé angažovanosti v kryptosféře. Výrazná postava a zakladatel Litecoinu (LTC)  Charlie Lee se vyjádřil k většině pochybností, obviněním a negativismu obklopujícího LTC.

Charlie Lee obhajuje stabilitu a životaschopnost LTC

Lee ve svých příspěvcích na sociální síti Twitter obhajoval své motivace a samotný Litecoin. Podle něj totiž tato kryptoměna neztratila „páru“ a má jednu z nejbezpečnějších sítí ze všech altcoinů. V současnosti LTC blockchain udržují miliony ASIC těžebních zařízení, které ji díky hojnému počtu spolehlivě chrání od nebezpečných útoků a zároveň brání selhání či pádu sítě. Charlie dodal, že těžaři nemají motivaci napadnout LTC síť, protože by během tohoto procesu zničili hodnotu jejich hardwaru.

Lee zároveň tvrdí, že určité skupiny se snaží stlačit cenu LTC dole takzvaným shortováním (druh obchodování, kdy se kryptoměna prodá na určité hodnotě a zpětně se nakoupí na nižší hodnotě), čímž povzbuzují další tradery, aby učinili totéž. Podle Leeho, tyto skupiny tlačí cenu LTC dolů proto, že tuto kryptoměnu vidí jako hrozbu.

Lee dále uvedl, že LTC síť bezvadně pracuje už 7 let a nyní dennodenně zpracuje transakce v hodnotě $200 milionů. Mnoho kritiků LTC prohlašuje, že tato kryptoměna již není nutná, protože uživatelé Bitcoinu (BTC) umí obejít místy dlouhé časy realizace transakcí pomocí Lightning Network (LN). Lee na to reagoval se slovy, že LTC je stále nejrychlejší možností pro LN a naznačil, že by uživatelé mohli platit poplatky za využívání BTC LN právě v Litecoinu.

Mohlo by vás zajímat:

Všetko, čo by ste mali vedieť o Lightning Network

Charlie Lee se o Litecoin již nezajímá a samotný projekt opustil

Snad největším mýtem, ke kterému se Lee vyjádřil je to, že jeho prodej všech LTC úspor je důkazem toho, že ho už LTC projekt nezajímá. Podle Charlieho však toto tvrzení nemůže být více vzdáleno od pravdy. Tvrdí totiž, že Litecoin nikdy neopustil a stále na něm tvrdě pracuje, přičemž citoval nedávné vydání verze 0.16.3. Prodej svých LTC Charlie Lee obhajuje tím, že držení kryptoměny, na níž pracuje, představuje konflikt zájmů. Z tohoto důvodu v budoucnu neplánuje zpětně nakoupit LTC.

Ve svém závěrečném příspěvku kryptokomunitu ujistil, že se práci na Litecoinu plně věnuje a v současné době je plně zaměřen na jeho adopci.

Závěr

Začátkem tohoto měsíce Litecoin Foundation  uspořádala v San Franciscu konferenci, kde vystupovali přední odborníci z kryptoměnového a blockchain odvětví. Cílem této akce bylo podpořit širší přijetí kryptoměn a najít řešení, jak je vhodně škálovat.

Celé vlákno příspěvků Charlieho vyjádření najdete zde.

V minulosti Lee uvedl, že kryptoměny mají potenciál zcela nahradit fiat měny (konvenční měny). Z jeho vyjádření se zdá, že Charlie Lee je zaměřen na dlouhodobý vývoj kryptoměn, na rozdíl od většiny kryptonadšenců, kteří se zaměřují na tržní spekulace a krátkodobé cíle.

Zdroj: cryptoslate.com