Zakladatel kryptoměny Litecoin, Charlie Lee, ve svém tweetu uvedl, že podle něj LTC překoná Bitcoin Cash do konce roku 2018. Kritici považují nedávnou tvrdou práci týmu Litecoin (LTC) – vytváření partnerství a prosazování této kryptoměny pro použití v řadě platforem a služeb – jako přiměřený krok směrem k potenciálnímu zvýšení hodnoty. 

Vstup LTC do každodenního života

Říká se, že společnost Litecoin později v tomto roce spustí službu LitePal. Navrhovaná služba má fungovat podobně jako platební platforma PayPal. Podle tvůrců, LitePay je určen především k prodeji, elektronickou distribuci a přijímání plateb od zákazníků kdekoliv na zemi. Transakce mají být hrazeny LTC z kryptopeněženky. Tyto LTC budou automaticky konvertovány a na bankovní účet příjemce se transakce připíší v měně, na níž se obě strany dohodnou (např. dolar nebo euro). Ze strany společnosti Litecoin se jedná o odvážný a inovativní krok, od kterého si mnozí slibují proniknutí LTC do každodenního života. A přesně to může zvýšit hodnotu LTC.

Více o službách LitePay a LitePal se dočtete v našem článku zde.

Překoná Litecoin Bitcoin Cash?

Charlie Lee ve svém tweetu uvedl, že nevěří tomu, že Ethereum (ETH) nahradí Bitcoin. Podle Charlieho však LTC do konce roku 2018 překoná Bitcoin Cash. 

Litecoin byl původně odvozen od kódu Bitcoin-u. LTC obecně sleduje stejný zájem, tržní principy, trendy jak současně nejsilnější kryptoměna Bitcoin. Avšak už delší dobu si Litecoin jde svou cestou. Inovace (LTC implementoval SegWit mnohem dříve než BTC), nové spolupráce a hlavně silná a semknutá komunita, která se obzvláště projevila při nedávném víceméně neúspěšném „hard forku“ Litecoin Cash, naznačují budoucí silný růst této často označované stříbrné kryptoměny.

Investoři, kteří v současnosti drží LTC, jsou ve výhodě oproti jiným investorům. LTC je obzvláště zajímavý, protože roste stabilně během celého roku a na kryptoměnu trpí relativně nízkou volatilitou, což oceňují více obchodníci. Investoři, kteří přemýšlejí o koupi LTC, by tak měli učinit co nejdříve, protože se očekávají další velké oznámení od Charlieho Lee-a a jeho týmu.

Článek vyjadřuje názor autora a neslouží jako finanční poradenství. Neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit.