Česká firma General Bytes je druhým největším výrobcem kryptoměnových bankomatů na světě s podílem na trhu 30.6 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnil server Coinfox.info s odvoláním na údaje od Coin ATM Radar. Podle zprávy je nyní na světě více než 4,100 bankomatů poskytujících služby pro nákup a prodej Bitcoinů a dalších kryptoměn.

V Praze zaplatíte Bitcoinem na více než 150 místech

Navzdory poklesu trhu s kryptoměnami se počet těchto bankomatů za rok více než zdvojnásobil. Loni na počátku prosince bylo podle Coin ATM Radar v provozu jen 1,893 bankomatů. Každý den se ve světě instaluje sedm nových strojů.

Téměř tři čtvrtiny bankomatů se nachází v Severní Americe. Lídrem jsou Spojené státy, kde je zhruba 2,300 strojů, tedy více než polovina všech kryptoměnových bankomatů na světě. Dalších 620 jich je v Kanadě. Na třetím místě je Rakousko s 263 bankomaty. Rakousku se podařilo z třetí pozice sesadit Británii.

V České republice je podle údajů Coin ATM Radar celkem 65 kryptoměnových bankomatů. Nejvíce jich je v Praze, celkem 40.

Největším výrobcem kryptoměnových bankomatů je firma Genesis Coin se sídlem v Portoriku. Její podíl na trhu je 31.8 procenta. Třetí je pak americká firma Lamassu s podílem 10.7 procenta.

Rusko plánuje k 1. červenci 2019 zavést regulace a vydat ropou krytou kryptoměnu

Zdroj: echo24.cz