Bitmain, nejhodnotnější společnost zabývající se kryptoměnami, není připraven vzdát se své pozice dominantního výrobce čipů na těžbu kryptoměn. Společnost založená v Číně v pátek oznámila, že vyvinula nový 7nm čip integrovaného obvodu specifický pro SHA256, který se používá k těžení BitcoinuBitcoinu Cash a mnoho dalších kryptoměn.

Generální ředitel společnosti Bitmain Jihan Wu uvedl nový čip – BM1391 na Světovém summitu digitálního těžení v Gruzii. Dodal, že „ve společnosti bude nasazen v další generaci těžebních rigů navazujících na Antminer S9.

GMO Internet, japonská technologická společnost se sídlem v Tokiu, také vydala v červnu 7nm čip. Podle Wu má BM1391 od Bitmainu spotřebu energie 42W/TH, zatímco rigy B2/B3 od GMO spotřebují 81W/TH.

Oznámení od společnosti Bitmain 

Oznámení od společnosti Bitmain přišlo jen dva dny poté, co konkurent Bitfury  odhalil nový ASIC čip SHA256,,Bitfury Clarke„, který je mnohem větší než BM1391 – 14nm. Bitfury tvrdí že, nabízí ,,bezkonkurenční účinnost“. Podle společnosti může tento čip dosáhnout hashr až 120 GH/s  s výkonem 55mW/GH. Bitfury provozuje těžební farmu v Gruzii, kde Wu ohlásil nový Bitmain čip.

Bitfury se zaměřuje na všechny faktory včetně účinnosti čipů, optimální distribuce energie, chlazení a rychlosti vývoje při navrhování našeho  těžařského hardwaru,“ řekl Valery Vavilov, generální ředitel společnosti Bitfury. ,,Myslíme si, že to povede k řešením, které přinesou nejlepší návratnost investic našim zákazníkům – bez ohledu na velikost ASIC čipů.“

Zdá se, že v reakci na pověsti mezi analytiky byla společnost Bitmain vystavena riziku ztráty své dominantní průmyslové pozice z důvodu opožděného technologického vývoje. Společnost v prohlášení uvedla, že nový BM1391 čip odráží ,,sílu“ Bitmain výzkumného a vývojového oddělení a dále konsoliduje 70% podíl společnosti na trhu.

Zdroj: ccn.com