Nedávno jsme Vás informovali o tom, že představitel kryptoměny Cardano komunikoval se zakladatelem Tron ohledně možné spolupráce. Nicméně TRON není jediný potenciální partner pro Cardano. Charles Hoskinson, zakladatel kryptoměny Cardano se setkal s představiteli technologického giganta Google, kteří ho pozvali na diskusi ohledně možné spolupráce.

Jen před pár dny si na sociální síti představitelé Cardano a Tron vyměňovali tweety ohledně možné spolupráce za účelem vytvoření nejlepšího technologického blockchain řešení pro TRON. Kryptofanoušci virtuální měny Cardano však nyní nadchla odlišná zpráva, a to střetnutí zakladatele Cardano, Charlese Hoskinsona s představiteli Googlu.

Cardano a Google

Charles Hoskinson přijal pozvání od společnosti Google. Na tomto setkání obě společnosti předložily různé technologické řešení, které by mohly pomoci oběma podnikům. Podrobnosti o setkání zatím zveřejněny nebyly, ale Hoskinson kryptokomunitu ujistil, že budou zveřejněny v dostatečném časovém předstihu. V rámci setkání měl Hoskins i přednášku. Generální ředitel společnosti IOHK přednesl úvod a základní funkčnost Cardano.  Zmínil také pokročilý algoritmus od Cardano (ADA) známý jako Ouroboros.

Podrobněji o Cardano se dočtete v našem článku zde.

Hoskinson dodal, že v současnosti probíhá intenzivní testování zkušební sítě, pomocí kterého se snaží zachytit a opravit všechny chyby, aby spuštění mainnetu proběhlo hladce a bez komplikací.

Charles Hoskinson, zakladatel Cardano.

Výhoda Cardano oproti Ethereum

V londýnské pobočce Google mnozí krypto a technologičtí nadšenci poslouchali přednášku Charlese Hoskinsona. Mluvil o budoucnosti kryptoměn, speciálně se věnoval kryptoměně Cardano. Na tomto setkání padlo i mnoho otázek. Jeden z přítomných se Hoskinsona zeptal, jak Cardano plánuje předběhnout Ethereum, který má v současnosti v kryptosféře obrovské zázemí a tedy i výhodu.
Hoskins na tuto otázku odpověděl:

Víte kolik vývojářů využívá na psaní Ethereum kódu programovací jazyky Java, C++ nebo Go? Žádný. Ethereum totiž tyto jazyky nepodporuje. Na Ethereum blockchainu se dokonce aplikace napsané zmíněnými jazyky ani nedokáží spustit. Pokud se podíváme na nejpopulárnějších 10 jazyků, žádný z nich Ethereum nepodporuje. Pokud chtějí vývojáři využívat Ethereum, musí se naučit nový jazyk, používat nové nástroje. Cardano je úplně jiný případ. Náš blockchain je plně kompatibilní.

Cardano  je open-source, decentralizovaný projekt veřejného blockchainu, který je poháněn svou nativní kryptoměnou nazývanou  ADA. Cardano se stabilně nachází v  top desítce kryptoměn  podle tržní kapitalizace.

Cardano blockchain bude obsahovat a využívat smart kontrakty takovým způsobem, který nebyl dosud vyvinut, což z něj dělá lepší a inovativnější blockchain protokol. Předtím, než začal být vyvíjen, si prošel  Cardano projekt  značným  vědeckým výzkumem a hodnocením ze strany vědeckých pracovníků a matematiků po celém světě.

Zdroj: ethereumworldnews.com