Bývalý generální ředitel společnosti Google Eric Schmidt odhalil, že je fanouškem blockchain technologií a digitálních měn. Konkrétně se odkazuje na Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH). I velká jména z technického odvětví vidí obrovský potenciál v této nové vzrušující sféře. Není pochyb o tom, že jsme na začátku úplně nové revoluce.

Expředseda společnosti Google a miliardář Eric Schmidt řekl během akce s ekonomem Tylerem Cowenem, který organizuje společnost Village Global v San Franciscu, že Ethereum může být „silnou platformou“, jejíž doposud nevyužitý potenciál může nabrat nevídané rozměry.

Ethereum a jeho obrovský potenciál

Ve vyčerpávajícím rozhovoru se Schmidt věnoval otázce budoucnosti technologií jako takových, reformám správy a řízení společnosti, postupů při náborech do Googlu a nového rozdělení internetu.

Mluvil taktéž o blockchain technologii, o které řekl, že je „veřejně nadhodnocená, ale její technické využití je značně podhodnocené“.

„Blockchain je vzrušující a potřebná technologie pro Bitcoin a jiné měny. Také je to skvělá platforma pro soukromé bankovní transakce, u kterých si lidé navzájem nedůvěřují,“ líčí Schmidt.

Poznamenal, že nejzajímavější věci, které se právě v kryptosféře dějí, jsou začátky vytváření a spouštění decentralizovaných aplikací. Nejzřejmějším příkladem v tomto směru je pro něho jednoznačně Ethereum.

Dodal:

„Pokud se Ethereu podaří zajistit způsob globální synchronizace těchto decentralizovaných aktivít, stane se platformou číslo jedna. A to představuje skutečnou inovaci.“

Mnozí jistě souhlasí, že Vitalik Buterin by se s tímto názorem uměl ztotožnit. Je zřejmé, že Ethereum jako platforma potřebuje ještě čas, než bude plně připravena. Potřebuje udělat krok zpět, přehodnotit své směřování a implementovat poznatky vycházející z dlouhodobého výzkumu společnosti Ethereum Foundation. Jedno je jasné, Ethereum má za sebou skvělou komunitu ochotnou tvrdě pracovat na dosáhnutí vytyčených cílů.

Připomeňte si:

Ethereum Devcon4 v Praze: Serenity, decentralizovaná revoluce a úžasná komunita!

Zdá se, že Schmidt má pravdu, když poukazuje na to, jak je důležité sledovat probíhající vývoj a odvětví, které může Ethereum kompletně inovovat. Zastává názor, že jestli ETH vývojáři najdou způsob, jak implementovat technologii blockchain na nových a vyšších či neprobádaných úrovních, mohlo by se ukázat jako skutečný přínos pro lidstvo.

Je však zajímavé, že Eric Schmidt patří také mezi fanoušky a časné osvojitele Bitcoinu. V roce 2014 chválil tehdy „skandální kryptoměnu“ jako jedinečný technologický pokrok s obrovským potenciálem.

Schmidt poté prohlásil:

„Bitcoin je pozoruhodný kryptografický úspěch a schopnost vytvářet něco, co není duplikovatelné v digitálním světě, má obrovskou hodnotu.“

Schmidt je podle jeho slov zarytým zástancem Bitcoinu již od roku 2014. Poprvé mu ho představil Julian Assange, který mu údajně poradil, aby investoval do BTC, neboť by mohl být v budoucnu velmi cenný.

Schmidt, jehož majetek se pohybuje v řádu desítek miliard dolarů, uvedl, že se do této sféry nepřidal kvůli penězům, ale údajně byl fascinován obrovským potenciálem samotné technologie.

Ve společnosti Coinbase rovněž panuje optimismus

Coinbase CTO Balaji Srinivasan se nedávno taktéž vyjádřil v podobném duchu. Uvedl, že kryptoměny vstupují do technologického mainstreamu.

Srinivasan, který je velkým investorem rizikového kapitálu a hlavním technologickým poradcem společnosti Coinbase, poznamenal, že blockchain a kryptoměnové technologie se rychle stávají normou mezi společnostmi v Silicon Valley.

Ve svém tweetu Srinivansan uvedl jména velkých hráčů, kteří uvažují o zavedení blockchainu do svých produktů.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: ccn.com