Zatímco kryptoburza KuCoin zrušila obchodní páry pro 10 altcoinů včetně Bitcoinu Gold a Mobious, konkurenční platforma Huobi vytvořila seznam 32 coinů a tokenů, kterým v důsledku nízké likvidity pohrozila možným delistováním.

Huobi zvedla varovný prst pro 32 kryptoměn

Podle zveřejněné zprávy burza označila vybrané kryptoměny symbolem „ST“. Ten má upozornit obchodníky na možná rizika spojená s těmito aktivy. Podle obchodních podmínek kryptoburzy uvedených v článku 16 spadají do této kategorie kryptoměny, které nesplňují následující podmínky:

1. Projektové týmy neaktualizují čtvrtletní zprávu včas nebo nedokáží aktualizovat pololetní zprávy dvakrát za sebou podle plánu. Zároveň ji neposkytnou ani do sedmi dnů poté, co byly upozorněny.

2. V průběhu patnácti po sobě následujících dnů nemá daný obchodní pár  průměrný denní objem obchodů větší než $50,000.

3. Projekt se dopustil závažného porušení předpisů společnosti Huobi.

V oficiálním stanovisku burzy se píše:

„S cílem podpořit zdravý rozvoj technologie blockchain a chránit legitimní práva a zájmy investorů, společnost Huobi pravidelně provádí komplexní revize kryptoměn v souladu s pravidly správy tokenů na naší platformě. Podle výsledků analýzy ze dne 20. prosince 2018 bylo z důvodu nedostatečného průměrného denního objemu obchodů vybráno a následně označeno symbolem „ST“ 32 kryptoměn.“

Seznam ohrožených coinů a tokenů na Huobi:

AppCoins (APPC) Gas (GAS) Matryx (MTX) SALT
BitCapitalVendor (BCV) InvestDigital (IDT) Ost (OST) STN
BnkToTheFuture (BFT) Intelligent Investment Chain (IIC) Propy (PRO) Tierion (TNT)
Datum (DAT) Lunyr (LUN) QuantStamp (QSP) Utrust (UTK)
DigixDAO (DGO) MediShares (MDS) QunQun (QUN) WePower (WPR)
EchoLink (EKO) MyToken (MT) Ripio Credit Network (RCN) XMax (XMX)
Enigma (ENG) Metal (MTL) Raiden Network Token (RDN) ZJLT
Everex (EVX) MedicalChain (MTN) Rate3 (RTE) Zilla (ZLA)

Burza Huobi přináší all-in-one řešení v podobě vlastního stablecoinu

KuCoin delistoval 10 kryptoměn, mezi nimiž je i Bitcoin Gold

Minulý týden zavedla podobný postoj i další asijská kryptoburza – KuCoin. Stejně jako v případě Huobi, KuCoin argumentoval při delistování nízkou likviditou či možným rizikem bankrotu a ukončení činnosti. 24. 12. 2018 tak burza pozastavila všechny vklady, jakož i obchodování dotčených aktiv. Jejich výběry však budou nadále možné po zatím nespecifikovanou dobu.

Seznam delistovaných  coinů a tokenů na KuCoinu:

Jibrel Network (JNT) Asch (XAS)
WePower (WPR) Bread (BRD)
Modum (MOD) BitClave (CAT)
EthLend (LEND) Mobius (MOBI)
STK (STK) Bitcoin Gold (BTG)

Označení „Special Treatment“

Kategorii, respektive označení „ST“, čili „Special Treatment“ (speciální zacházení), využívá několik kryptoměnových burz. Přiřazuje ji aktivům zalistovaným na svých obchodních platformách, o nichž má podezření, že daný projekt nedodržuje pravidla stanovená v provozních podmínkách dané burzy.

Během celého období, kdy je kryptoměna označena tímto symbolem, burza pozorně sleduje její vývoj, respektive úzce spolupracuje s dev týmem daného projektu.

Pokud nesplní zadané podmínky, může burza následně přistoupit k delistování, tedy ke zrušení obchodního páru/párů pro tuto kryptoměnu. Na druhé straně, pokud vývojový tým poskytne všechny potřebné podklady nebo likvidita aktiva stoupne na požadovanou úroveň, symbol „ST“ bude odstraněn.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: altcoinbuzz.io