Singapurská kryptoměnová burza Huobi představila minulý měsíc svůj vlastní stablecoin – HUSD. Po nedávných nejasnostech kolem Tetheru přidala tato obchodní platforma do své nabídky i další stablecoiny. Konkrétně jde o Paxos Standard (PAX), True USD (TUSD), USD Coin (USDC) a Gemini Dollars (GUSD). I když je HUSD na kryptoscéně již více než měsíc, tento zajímavý produkt z dílny Huobi stále stojí za pozornost.

HUSD jako řešení pro stablecoiny

HUSD je integrované řešení zaměřené na stablecoiny. Jeho primárním cílem je usnadnit klientům Huobi obchodování s tímto typem tokenu a zároveň  minimalizovat transakční poplatky při obchodování.

Benefit, který HUSD přináší, si ukážeme na následujícím příkladu. Pokud se rozhodnete vložit 1 PAX, na svém klientském účtu uvidíte jeho ekvivalent v podobě 1 HUSD. Díky zmíněnému all-in-one řešení si zároveň můžete vybrat 1 TUSD.

V současnosti je HUSD navázán na čtyři stablecoiny, ale samotná burza nevylučuje, že jejich počet se v případě potřeby může v budoucnu rozšířit.

Cílem Huobi je nabídnout svým klientům co největší komfort při využívání obchodování s tímto typem coinu. Burza však zároveň dodává, že jejich aktuální počet se může i snížit. Naráží tím na fakt, že všechna aktiva na této obchodní platformě jsou podrobně monitorována, a v případě jakýchkoliv pochybností ze strany provozovatele mohou být vyřazena z nabídky.

Zdroj: reprofoto  www.hbg.com

Podstata stablecoinů

Každou měnu lze považovat za účetní jednotku na nákup zboží či uchování hodnoty. Často zmiňovaným problémem kryptoměn bývá jejich vysoká míra volatility, která znemožňuje udržení konstantní hodnoty. Tím pádem je obtížné využívat tento typ aktiv na placení za zboží a služby.

S cílem vyřešit tento problém a zlepšit akceptování a univerzálnost digitálních aktiv v reálném světě vznikly stablecoiny, které jsou navázány na některou fiat měnu. Tím pádem je volatilita (kolísání hodnoty) v porovnání s klasickými krypotměnami potlačena na minimum. Tento typ tokenů je tedy často využíván tradery zejména v době poklesu hodnoty kryptoměn, kdy je právě směna za stablecoin řešením, jak se vyhnout poklesu svého portfolia.

PSALI JSME:

Bratři Winklevossovi představují Gemini dolar. První regulovaný stablecoin!

Krátký přehled stablecoinů

Paxos Standard Token (PAX) – tento token je navázán na americký dolar v poměru 1 PAX = 1 USD. Společnost Paxos deklaruje, že každý vydaný token je finančně krytý dolarem, přičemž odpovídající částka je uložena na bankovním účtu. Výhodou pro držitele PAX je nepochybně i možnost budoucí podpory hardwarovou peněženkou Trezor. Paxos dále uvádí, že jejich společnost podléhá pravidelnému auditu, což má zvýšit nejen bezpečnost, ale i samotnou transparentnost.

TrueUSD (TUSD) je stejně jako výše uvedený PAX, ERC20 token navázaný na americký dolar v poměru 1: 1. Na trh se dostal v březnu tohoto roku a v současnosti ho má ve své nabídce většina předních kryptoměnových burz.

USD Coin (USDC) je produkt společnosti Circle, která na začátku tohoto roku koupila známou kryptoměnovou burzu Poloniex. Cena akvizice se uvádí na $400 milionů. Samozřejmostí je tedy přítomnost USDC na Poloniexu, ale obchodníci jej mohou využívat například i na burze OKEx.

Gemini Dollar (GUSD) – ERC-20 token, který je často považován za alternativní a transparentní řešení vůči Tetheru. Produkt, který založili Cameron a Tyler Winklevossovi, je rovněž navázán na americký dolar, přičemž je krytý finančními prostředky uloženými v americké bance State Street Bank.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: ccn.com